Najlepsze gry symulacyjne na Androida, które trzeba pobrać

Gry symulacyjne to jeden z najbardziej rozbudowanych i popularnych gatunków gier. Jest to również jeden z najpopularniejszych gatunków gier mobilnych. Są łatwe do grania, zabawne, a niektóre z nich mogą latami zapewniać dobrą rozrywkę.

Gry symulacyjne są także dość łatwe do nauki, dlatego nie odstraszają starszych graczy.

Wyzwanie w znalezieniu dobrej gry sim (symulacyjnej) polega na tym, że sklep Google Play jest ich pełny. Symulować można praktycznie wszystko, dlatego też istnieje mnóstwo podgatunków, takich jak symulacje lotu, symulacje życia, symulacje budowania miasta, symulacje przetrwania, symulacje rolnictwa, symulacje sportu i wiele innych. Dlatego postanowiliśmy nieco pomóc, i przedstawić Wam najlepsze gry symulacyjne w tym krótkim zestawieniu.

Oto nasza lista:

 1. Animal Crossing: Pocket Camp

  Animal Crossing: Pocket Camp

  Animal Crossing Pocket Camp to gra na Androida, w której wcielasz się w kierownika zabawnego kempingu odwiedzanego przez bardzo sympatyczne zwierzęta. Oprócz ciągłego dbania o zadowolenie klientów trzeba dekorować przyczepy, odkrywać otoczenie w celu zbierania owoców i ryb. Sukces biznesowy pozwoli Ci odblokować nowe obiekty i ulepszyć obiekt!

 2. The Escapists 2: Pocket Breakout

  The Escapists 2: Pocket Breakout

  The Escapists 2 Pocket Breakout to gra z otwartym światem, której celem jest opracowanie planu i przygotowanie sprzętu do ucieczki z więzienia o zaostrzonym rygorze. Gracz musi wypełniać wszystkie obowiązki względem zakładu karnego, a jednocześnie opracować strategię ucieczki z więzienia. W tym celu należy eksplorować scenariusz i zdobywać surowce do zbudowania narzędzi, nie przyciągając jednocześnie uwagi strażników.

 3. Fallout Shelter

  Fallout Shelter

  W grze Fallout Shelter zarządzasz podziemnym schronem znajdującym się w zniszczonym świecie, w którym trzeba znaleźć pożywienie, wodę i inne potrzebne surowce, aby przetrwać. Ulepszaj pokoje i postaci tak, aby można było wysyłać ich na powierzchnię oraz sprzedawać przedmioty, takie jak broń i uzbrojenie.

 4. Fallout Shelter Online

  Fallout Shelter Online

  Fallout Shelter Online to gratka dla fanów poprzedniej części, ulepszona o dodatkowe elementy i możliwości rozgrywki. Pozwala ona ponownie na wcielenie się w zarządcę post-nuklearnego schronu i rozwijanie swojej kolonii ocalałych.

 5. Game Dev Story

  Game Dev Story

  Game Dev Tycoon to jedna z nowszych gier symulacyjnych na urządzenia mobilne, przeniesiona wprost z PC. Zaczynasz od zera i powoli budujesz ogromne studio gier. Doskonalisz swoje umiejętności, podejmujesz różne decyzje i starasz się sprzedawać jak najlepsze gry. Jest to jedna z niewielu gier symulacyjnych tego typu, jednak spełnia ona wszystkie wymagania gatunku. Jest to także rzadka gra typu „płacisz raz”, w której nie ma zakupów w aplikacji.

Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać
Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać

Gry planszowe przeżyły renesans w ciągu ostatniej dekady i nie trzeba dużo kopać w Google Play Store, aby przekonać się, że tak jest również w przypadku planszówek na Androida. Jeśli macie problem z ceną fizycznych planszówek lub po prostu nie macie już miejsca na półce na ko…