Co to są społeczności WhatsApp i kiedy będą dostępne?

WhatsApp ogłosił wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Społeczności, którą planuje zacząć testować w najbliższych miesiącach, zanim zostanie wprowadzona na szerszą skalę. Opisane jako „duża ewolucja” aplikacji, niewydana wersja Communities (oficjalna nazwa Społeczności) została po raz pierwszy zauważona w zeszłym roku, ale WhatsApp czekał aż do teraz, aby ją ogłosić i rozpocząć testowanie.

Dowiedz się, co to są społeczności WhatsApp i kiedy będą dostępne:

Co to są społeczności WhatsApp i kiedy będą dostępne?

Zuckerberg powiedział, że Społeczności skupią się na kanałach: „W ten sam sposób, w jaki kanały społecznościowe wykorzystały podstawową technologię Internetu i sprawiły, że każdy mógł znaleźć ludzi i treści online – wiadomości społecznościowe wykorzystają podstawowe protokoły komunikacji między użytkownikami i rozszerzą je tak, aby można było łatwiej komunikować się z grupami ludzi i wspólnie załatwiać sprawy”.

Niewiele jeszcze wiadomo, ponieważ wciąż dopracowywane są szczegóły działania Communities na podstawie informacji zwrotnych od wczesnych testerów. Ale zgodnie z zapowiedziami WhatsApp i Zuckerberga dotyczącymi Communities, można się spodziewać następującego doświadczenia użytkowników:

Dzięki Społecznościom Meta można:

  • Zebrać oddzielne grupy pod jednym parasolem
  • Otrzymywać aktualizacje wysyłane do całej społeczności
  • Łatwo organizować mniejsze grupy dyskusyjne na tematy, które są dla Ciebie ważne
  • Używać zaawansowanych narzędzi jako administrator, w tym:

– Wiadomości z ogłoszeniami, które są wysyłane do wszystkich

– Kontroli nad tym, które grupy mogą być uwzględnione.

  • WhatsApp wprowadza również nowe funkcje, które mają lepiej wspierać Społeczności, takie jak reakcje emoji, możliwość usuwania wiadomości przez administratorów grup, udostępnianie plików o rozmiarze do 2 GB oraz możliwość dzwonienia do 32 osób na raz.

Społeczności mogą ułatwić np. dyrektorowi szkoły zebranie wszystkich rodziców uczniów. Mogą oni dzielić się aktualnymi informacjami i tworzyć grupy zajmujące się konkretnymi klasami, zajęciami pozalekcyjnymi lub potrzebami wolontariuszy. Społeczności umożliwią również prowadzenie bezpiecznych i prywatnych rozmów grupowych innym rodzajom bliskich grup, takim jak członkowie zgromadzeń religijnych czy nawet firmy.

WhatsApp przetestuje aplikację Communities jeszcze w tym roku w wybranych krajach.

Docelowo Społeczności zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom na całym świecie, umożliwiając łączenie oddzielnych czatów grupowych „pod jednym parasolem o strukturze, która będzie dla nich odpowiednia” – wyjaśnia WhatsApp w ogłoszeniowym wpisie na blogu. „W ten sposób użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysyłane do całej Społeczności i łatwo organizować mniejsze grupy dyskusyjne na temat tego, co jest dla nich ważne”.

Pozostaje nam tylko czekać na wypuszczenie Communities dla Polski.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to jedna z popularniejszych aplikacji do komunikacji przy pomocy sieci internetowej. Pozwala na bezpośredni kontakt zarówno głosowy, jak i wideo oraz czat tekstowy. Prosty interfejs i możliwość integracji kontaktów z listą numerów w telefonie są jego główną zaletą.

Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android
Jak dodać bota do Telegrama w systemie Android

Cechą wyróżniającą popularny komunikator Telegram jest możliwość korzystania z botów w czatach grupowych. Ich celem jest zasadniczo zwiększenie komfortu korzystania z Telegrama poprzez wygodę i rozrywkę. Jeśli jesteście administratorami supergrupy i chcecie wiedzieć, jak doda…