Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Telegramie?

Telegram, aplikacja do przesyłania wiadomości – główny rywal WhatsApp, umożliwia blokowanie kontaktów i botów w aplikacji. Komunikator nie wysyła powiadomień do zablokowanego kontaktu, ale można zidentyfikować pewne wskazówki za pomocą zasobów własnych aplikacji i w ten sposób dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Was w Telegramie.

Dowiedz się, jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Telegramie:

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Telegramie?

Gdy zablokujecie kontakt w Telegramie, nie będzie on już mógł widzieć Waszych aktualizacji statusu. Innymi słowy, nie będzie już mógł przeczytać kiedy jesteście online i kiedy ostatnio korzystaliście z komunikatora.

Z tego powodu, jeśli aktualizacje statusu dowolnego kontaktu z Waszej listy nie są już dla Was widoczne, a widnieje tylko komunikat w rodzaju „Widziane dawno temu”, może to oznaczać, że Wasz znajomy zablokował Was w komunikatorze.

Podobnie, zablokowane przez Was kontakty tracą również dostęp do niektórych informacji z profilu w aplikacji komunikatora, w tym do zdjęcia. Dlatego innym sposobem na sprawdzenie, czy ktoś zablokował Was na Telegramie, jest zaobserwowanie, czy jego zdjęcie zostało zastąpione odpowiednimi inicjałami imienia i nazwiska kontaktu.

Gdy kontakt zostanie zablokowany w Telegramie, wysyłane przez niego wiadomości przestają docierać. Jest to więc także sposób na sprawdzenie, czy ktoś Was zablokował. Jeśli podejrzewacie, że kontakt Was zablokował – otwórzcie czat i wyślijcie wiadomość.

Jeśli otrzymacie tylko potwierdzenie wysłania wiadomości, a nie jej odebrania (czyli dwa zaznaczenia), może to oznaczać, że jesteście zablokowani.

Innym sposobem sprawdzenia, czy zostaliście przez kogoś zablokowani, jest wykonanie telefonu do tej osoby. Jeśli podejrzewacie, że Wasz znajomy Was zablokował, zadzwońcie do niego za pośrednictwem aplikacji Telegram. Jeśli połączenie nie zostanie zakończone od razu lub zostanie wyświetlona informacja o ochronie prywatności, możecie podejrzewać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że Was zablokował.

Te sposoby są najbardziej powszechne i najlepsze w ocenie, czy zostaliście zablokowani. Oczywiście, dobrze jest także nieco poczekać z rzucaniem oskarżeń, gdyż te same dowody mogą wskazywać na inny aspekt – mianowicie ktoś mógł usunąć swoje konto na Telegramie. Wtedy większość z powyższych sposobów także się sprawdzi – dlatego czasami warto jeszcze dyskretnie dopytać, czy ktoś nadal używa Telegrama, czy może po prostu wybrał inny komunikator. 

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram to prosty w użyciu i wygodny komunikator — który pozwala na tworzenie niestandardowo dużych grup czatowych i wideokonferencji, a także udostępnianie wideo do 2 GB. W swoim działaniu jest podobny do WhatsAppa, wymagając do rejestracji numeru telefonu, po którym następnie można synchronizować kontakty.

Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp
Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp

WhatsApp ogłosił nowe narzędzia i efekty dla połączeń wideo. Platforma komunikacyjna umożliwia teraz dodawanie filtrów AR i tła do połączeń wideo, podobnie jak między innymi Google Meet i Zoom. WhatsApp twierdzi, że te nowe dodatki nadadzą rozmowom wideo osobisty charakter, z…

Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku
Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku

Użytkownicy mogą szybko i wygodnie generować napisy do filmów TikTok. Dzięki napisom Tiktok prawie każdy może oglądać polecane filmy, niezależnie od możliwości audio. Mając to na uwadze, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego warto i jak dodać automatyczne napisy TikTok do własnych…