Jak wstrzymywać i wznawiać nagrania głosowe w aplikacji WhatsApp

WhatsApp udostępnia swoim użytkownikom kilka metod komunikacji – tylko wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, ale także przesyłanie plików multimedialnych, kontaktów i lokalizacji.

Do tego wszystkiego należy dodać notatki głosowe, prosty i skuteczny sposób na rozmowę z przyjaciółmi i rodziną. WhatsApp stale udoskonala swoje funkcje, a teraz umożliwia wstrzymywanie nagrań i wznawianie ich później. Chcecie wiedzieć, jak to zrobić?

Dowiedz się, jak wstrzymywać i wznawiać nagrania głosowe w aplikacji WhatsApp:

Jak wstrzymywać i wznawiać nagrania głosowe w aplikacji WhatsApp

Nowa funkcja zatrzymywania nagrywania jest bardzo przydatna, zwłaszcza gdy coś ważnego nagle Wam przerwie w połowie tworzenia wiadomości. Być może nagle zaczęło płakać dziecko? Albo ktoś za oknem bardzo głośno trąbi? Teraz nie musicie tworzyć wiadomości od nowa – wystarczy szybko zapauzować nagrywanie, a następnie wznowić je, gdy w okolicy będzie wystarczająco spokojnie. Jak dokładnie używać tej opcji? 

Przede wszystkim otwórzcie konwersację, w której chcecie nagrać swoją wiadomość WhatsApp. Następnie naciśnijcie ikonę mikrofonu, aby utworzyć notatkę głosową. Pamiętajcie, że musicie trzymać przycisk wciśnięty przez cały czas!

Wówczas u góry ekranu pojawi się blokada klawiszy. Przesuńcie palcem od przycisku mikrofonu w kierunku mikrofonu, aby zablokować nagranie. Od tej pory będzie można kontynuować rozmowę i generować dźwięk bez konieczności trzymania palca na ekranie.

W dolnej środkowej części ekranu pojawi się przycisk pauzy. Naciśnijcie go, aby tymczasowo zatrzymać nagrywanie. W ten sposób WhatsApp przestanie nagrywać i nie zapisze niczego, co od tego momentu powiecie.

Gdy zechcecie wznowić nagrywanie dźwięków, stuknijcie ikonę mikrofonu, która pojawi się po wstrzymaniu nagrywania. Ten nowy fragment zostanie włączony do dźwięku razem z tym, który nagraliście wcześniej.

Po zakończeniu możecie odsłuchać notatkę głosową przed jej wysłaniem. Jedyne co trzeba zrobić, to stuknięcie ikony odtwarzania w lewym górnym rogu obszaru nagrywania. Jeśli nagranie się nie podoba, użyjcie przycisku usuwania reprezentowanego przez ikonę kosza na śmieci. Jeśli wszystko wygląda ok, możecie wysłać notatkę głosową, naciskając zielony przycisk.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to bijąca rekordy popularności apka do komunikacji z rodziną, znajomymi i partnerami biznesowymi przy pomocy internetu. Prosty interfejs, ciągły rozwój i udoskonalanie programu jest tym, co zagwarantowało WhatsAppowi sukces.

Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?
Co to jest Telegram Premium i jak z niego korzystać?

Plan premium Telegrama zbliża się wielkimi krokami i wiemy już, jakie ekskluzywne korzyści będzie zawierał. Niejednokrotnie mówiono w sieci o nowym planie Telegrama, który wkrótce pojawi się w aplikacji, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z ekskluzywnych korzyści w za…

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym
Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w trybie ukrytym

Był czas, gdy aplikacje do obsługi wiadomości dawały Wam pełną kontrolę nad sposobem komunikowania się z innymi. Można było ustawić swój własny status na ukryty lub niewidoczny i zachować pełną możliwość korzystania z komunikatora! Potwierdzenia przeczytania (dzisiejsze niebi…