Jak zobaczyć, kto zapisał Twoje posty na Instagramie

Instagram, jako popularny portal społecznościowy, przywiązuje wagę do prywatności. Tożsamość, taka jak nazwa twórcy, jest utrzymywana w tajemnicy i żadne dalsze szczegóły nie są udostępniane. Podobnie jest z profilami użytkowników, którzy tylko oglądają insta — mogą oni na spokojnie zapisywać zdjęcia z różnych stories i nie mamy żadnego dostępu do tego, kto zdjęcie zapisał lub udostępnił dalej „nieoficjalnymi” kanałami. A przynajmniej nie ma do tego prostego guzika, który by podał odpowiedź od razu.

Ten artykuł wyjaśnia, jak sprawdzić, kto zapisał Twój post na Instagramie.

Dowiedz się, jak zobaczyć, kto zapisał Twoje posty na Instagramie:

Jak zobaczyć, kto zapisał Twoje posty na Instagramie

Zobaczenie, kto zapisuje posty na Instagramie, może być ważniejsze niż śledzenie liczby polubień, ponieważ zapisanie postu do kolekcji Instagram oznacza, że ktoś nie tylko lubi Waszą zawartość, ale chce się nią podzielić lub odnieść się do niej w przyszłość i w swoim prywatnym życiu. Jednak nie ma sposobu, aby zobaczyć, kto zapisał posty z Instagrama lub do jakich kolekcji. Powodem tego ograniczenia jest ochrona prywatności użytkowników.

Tak naprawdę istnieje tylko jedno dobre rozwiązanie tego problemu i sposób na odkrycie tych danych: należy zapytać się swoich followersów, kto z nich zapisał lub zapisuje Wasze posty. Jak to zrobić? Najlepiej, tak aby zachęcić odbiorców do podzielenia się tą informacją.

 • Stuknij post, o który chcesz zapytać swoich followersów.
 • Zrób zrzut ekranu strony postu na Instagramie.
 • Stuknij ikonę Strona główna, aby powrócić do głównego kanału Instagrama.
 • Stuknij ikonę Stories (wyglądającą jak aparat) w lewym górnym rogu, aby rozpocząć nowe Instagram Story.
 • Przesuń palcem w górę, aby wyszukać zrzut ekranu swojego postu na Instagramie.

 • Stuknij obraz zrzutu ekranu, aby dodać go do swojej historii.
 • Stuknij ikonę Tekst, aby dodać wiadomość do swoich followersów — w tym przypadku najlepiej zadziała zachęta i call to action, które popchnie użytkowników do odpowiedzi, jak „Hej! Zbieram info na temat zasięgu swoich postów poza Insta! Czy pomożecie mi i podzielicie się, kto zapisał ten post u siebie na stałe?”. Oczywiście dobrze jest stworzyć jakąś mniej ogólną wiadomość, dopasowaną do tematyki kanału.
 • Stuknij przycisk Gotowe, gdy skończysz.
 • Stuknij opcję Twoje historie, aby opublikować historię wśród swoich obserwatorów. Będą oni mogli odpowiedzieć za pomocą wiadomości bezpośredniej.

Niestety, na tę chwilę nie ma lepszego sposobu, niż klasyczne zapytanie do widzów — jednak jeśli macie z nimi dobry kontakt, na pewno pomogą Wam ocenić, jak wielu z nich zapisuje sobie Wasze posty!

Jeśli chcecie poczytać więcej o Instagramie, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi artykułami: jak edytować Instagram Story po opublikowaniu oraz jak znaleźć kogoś na Instagramie, używając jego numeru telefonu.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, którego głównym celem jest dzielenie się szybkimi zdjęciami z telefonu – z prostą edycją bezpośrednio w programie. Sporo firm oraz osób prywatnych buduje swoją markę na Insta, jednak jest to także ciekawe miejsce do poszukiwania inspiracji czy do dzielenia się własnymi przemyśleniami.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…

Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp
Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie członków do grupy WhatsApp jest udostępnienie linku do dołączenia — tworzenie grupy WhatsApp może być żmudnym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ dodawanie każdego członka grupy indywidualnie zajmuje dużo czasu. Czasami można potrzebo…