Jak rozwiązać problem niedziałających powiadomień WhatsApp

Domyślnie WhatsApp powiadamia użytkowników za każdym razem, gdy otrzymają wiadomość od kontaktu lub grupy. Ale co można zrobić, jeśli powiadomienia przestały się pojawiać, choć wiadomości nadal przychodzą? Tutaj znajdziecie najlepsze sugestie i rozwiązania, aby odzyskać powiadomienia WhatsApp.

Dowiedz się, jak rozwiązać problem niedziałających powiadomień WhatsApp:

Jak rozwiązać problem niedziałających powiadomień WhatsApp

Problemy, które blokują powiadomienia, mogą również powodować brak powiadomień WhatsApp na ekranach blokady. Wypróbuj te poprawki, aby rozwiązać problemy i wrócić do komunikowania się z przyjaciółmi, współpracownikami i członkami rodziny.

Wyłącz tryb cichy

Powód, dla którego nie otrzymujecie powiadomień może być prostszy, niż myślicie. Na przykład, być może włączyliście tryb cichy. Stuknijcie jeden z przycisków głośności, aby wyświetlić regulację, a następnie stuknijcie przycisk trybów i wyłączcie tryb cichy (o ile jest włączony).

Wyłączanie trybu nie przeszkadzać

Tryb nie przeszkadzać usuwa wszystkie powiadomienia z Waszego urządzenia. Wyłączcie go, aby ponownie otrzymywać powiadomienia WhatsApp. Aby to zrobić, otwórzcie powiadomienia i stuknijcie w „Nie przeszkadzać”.

Sprawdź, czy masz połączenie z Internetem

Bez połączenia z internetem nie będziecie otrzymywać powiadomień od WhatsApp. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy jesteście połączeni z siecią, jest sprawdzenie, czy włączyliście wifi/transfer danych — lub spróbujcie otworzyć jakąś stronę w przeglądarce.

Przyjrzyj się ustawieniom powiadomień kontaktu

Każdy kontakt w WhatsApp ma swoje własne ustawienia powiadomień. Aby uzyskać do nich dostęp, dotknijcie nazwy użytkownika, znajdującej się w górnej części ekranu. Upewnijcie się, że opcja Wycisz powiadomienia jest wyłączona. Dodatkowo możecie przejść do opcji Powiadomienia niestandardowe — i je wyłączyć. Dzięki temu te same ustawienia będą obowiązywać dla wszystkich kontaktów.

Poprawnie skonfiguruj powiadomienia WhatsApp

Jeśli nie otrzymujecie powiadomień o swoich wiadomościach, powiadomienia WhatsApp mogą być wyłączone. Otwórzcie sekcję Informacje o aplikacji i stuknijcie w opcję Zarządzaj powiadomieniami. Znajdźcie suwak odpowiadający za Wszystkie powiadomienia i sprawdźcie, czy jest włączony.

Włączanie wykonywania w tle

Jeśli WhatsApp nie jest w stanie pracować w tle, powiadomienia prawdopodobnie nie dotrą na Wasz telefon. Nie wychodząc z listy ustawień, stuknijcie w Użycie baterii i włączcie opcję Zezwalaj na działanie w tle.

Zezwalaj na korzystanie z danych w tle

Coś podobnego może stać się z wykorzystaniem danych przez aplikację. Trzeba pozwolić WhatsAppowi na korzystanie z połączenia internetowego w tle. Z sekcji ustawień przejdźcie do Użycia danych i włączcie opcję Dane w tle.

Zaktualizuj aplikację lub urządzenie

Aktualizacje oprogramowania służą do wyeliminowania błędów, takich jak znikanie powiadomień. Zacznijcie od zalogowania się do Google Play i stuknięcia w awatara swojego konta. Z menu podręcznego wybierzcie opcję Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem, a tam już możecie nakazać aktualizację Waszych aplikacji. Po tym warto zrestartować urządzenie.

Jeśli żadne z powyższych nie działa — być może konieczny będzie kontakt z obsługą WhatsApp.

Jeśli chcecie poczytać więcej o WhatsApp, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: jak sprawdzić, czy Twoja wiadomość WhatsApp została przeczytana – z wyłączonymi niebieskimi znacznikami oraz jak zarchiwizować czaty WhatsApp na Androida i zachować je w ukryciu.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to wciąż rozwijająca się i ulepszana platforma do komunikacji ze znajomymi, która pozwala na synchronizowanie kontaktów i połączeń z książką telefoniczną urządzenia mobilnego. Dzięki temu rozwiązaniu można praktycznie w całości przenieść swoje rozmowy na tę aplikację, bez żmudnego dodawania nowych kontaktów, czy szukania znajomych.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…

Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp
Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie członków do grupy WhatsApp jest udostępnienie linku do dołączenia — tworzenie grupy WhatsApp może być żmudnym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ dodawanie każdego członka grupy indywidualnie zajmuje dużo czasu. Czasami można potrzebo…