Najlepsze alternatywy Google Home dla inteligentnego domu

Google Home, wcześniej znany jako Google Cast, zapewnia centrum sterowania do konfigurowania, zarządzania i kontrolowania Chromecast i urządzeń Google Home — czyli jest po prostu aplikacją do automatyki domowej. Istnieje ponad 25 alternatyw dla Google Home na różne platformy, w tym Linux, Android, iPhone, Mac i Windows. My dzisiaj przedstawimy Wam 5 najlepszych alternatyw na Androida, które z powodzeniem zastąpią Wam starą apkę Google Home.

Zapraszamy do zapoznania się z listą!

A jeśli chcecie poczytać więcej o zarządzaniu i konfiguracji Androida, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: najlepsze launchery na Androida w 2018 oraz wielozadaniowość na Androidzie: jak używać trybu podziału ekranu.

 1. Home Assistant

  Home Assistant

  Oficjalna aplikacja Asystenta Domowego. Home Assistant dla Androida pozwala kontrolować wszystkie urządzenia w instancji Home Assistant – to platforma automatyki domowej o otwartym kodzie źródłowym, która koncentruje się na prywatności i lokalnej kontroli.

 2. Smart Life - Smart Living

  Smart Life – Smart Living

  Smart Life – Smart Living jest dobrym odpowiednikiem darmowego zarządcy inteligentnym domem. Smart Life charakteryzuje się ciekawymi funkcjami dopasowanymi do godziny i pory dnia, pozwala na ekstensywną konfigurację panelu użytkowania, a także pozwala na zmiany w trybie dnia, nocy i wakacyjnym. 

 3. eWeLink

  eWeLink

  E-Welink to darmowe, uniwersalne oprogramowanie do zdalnego sterowania inteligentnym domem. Może zdalnie kontrolować produkty sprzętowe różnych typów i marek. E-Welink obsługuje obecnie dziesiątki inteligentnych urządzeń, w tym inteligentne gniazdo, lampę LED, wentylator, grzejnik, oczyszczacz powietrza itp. Jest to inteligentne centrum sterowania domem, które może zarządzać wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem jednej aplikacji.

 4. MiHome

  MiHome

  Zarządzaj urządzeniami i komunikuj się z nimi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Podłącz urządzenia do sieci i połącz urządzenia między sobą. Wszystko w prostym i przystępnym interfejsie, który oferuje wiele opcji konfiguracji dla swoich użytkowników.

 5. Tuya Smart

  Tuya Smart

  Tuya Smart to proste i darmowe urządzenie do kontrolowania technologii smart w domu. Jeśli poszukujecie prostego odpowiednika do zarządzania inteligentnym domem – Tuya sprawdzi się doskonale.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Najlepsze apki dla bezpieczeństwa domu na Androida
Najlepsze apki dla bezpieczeństwa domu na Androida

Rozważając system bezpieczeństwa domowego i automatyki domowej, jedną z rzeczy, która powinna być brana pod uwagę, to fakt, czy da się zarządzać systemem ze smartfona. Dlaczego? Zarządzanie zdalne systemem bezpieczeństwa może nie brzmi jak coś ważnego, jednak znacznie ułatwia…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…