Jak naprawić WhatsApp, gdy nie wysyła wiadomości na Androida

WhatsApp to aplikacja, która jest w ciągłym rozwoju, dlatego też zdarza się, że bywa niestabilna i może wywoływać drobne błędy. Dodatkowo firma bardzo często wypuszcza aktualizacje, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Niektórym użytkownikom zdarzyło się, że nie otrzymują wiadomości na swoje telefony. Dzisiaj zebraliśmy kilka rozwiązań, które pomogły użytkownikom w takim przypadku.

Dowiedz się, jak naprawić WhatsApp, gdy nie wysyła wiadomości na Androida:

Jak naprawić WhatsApp, gdy nie wysyła wiadomości na Androida

Zanim przejdziemy do rozwiązań, radzimy sprawdzić, czy Wasz telefon ma w ogóle połączenie z Internetem. Czasami wpadamy w panikę, choć rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. W ten sam sposób, ważne jest, aby tryb samolotowy nie został włączony. W takim przypadku telefon nie będzie w stanie odbierać wiadomości. Możliwe jest szybkie sprawdzenie stanu połączenia, wystarczy otworzyć przeglądarkę i spróbować wejść na jakąkolwiek stronę internetową. Jeśli wszystko działa prawidłowo, czytajcie dalej, aby uzyskać więcej rozwiązań.

Sprawdź ustawienia danych aplikacji

W zależności od producenta i zastosowanych ustawień Android ogranicza aktywność danych w tle. Można to sprawdzić, jeśli przejdziecie do sekcji Informacje o aplikacji z WhatsApp. Tam stuknijcie w Szczegóły użycia danych. Upewnijcie się, że dane w tle są włączone.

Sprawdź, czy usługa jest aktywna

Jeśli po wykonaniu powyższych kroków wyniki nadal są negatywne, problem może leżeć po stronie serwerów firmy. Skorzystajcie strony, która śledzi awarie serwerów, takich jak Downdetector. Tam dowiecie się, czy w usłudze WhatsApp występują awarie. Jeśli tak, nie masz innego wyjścia, jak tylko czekać na przywrócenie usługi.

Wyłącz tryb nie przeszkadzać i włącz powiadomienia

Należy także zwrócić uwagę na tryb nie przeszkadzać. Przy jego włączeniu nie będziecie otrzymywać powiadomień o swoich wiadomościach, nawet jeśli WhatsApp odbiera je poprawnie. Sprawdźcie, czy opcja Nie przeszkadzać została włączona. Polecamy również zajrzeć do ustawień powiadomień WhatsApp. 

Pozwól na aktywność w tle

Innym możliwym rozwiązaniem Waszego problemu jest wyłączenie ograniczeń wykonywania czynności w tle. Sprawdźcie to ustawienie, otwierając App info i otwierając w Battery usage (zużycie baterii). Sprawdźcie listę opcji, aby zobaczyć, czy opcja Allow background activity (Zezwól na pracę w tle) jest aktywna i nic nie przeszkadza WhatsAppowi na pracę w tle.

Wyczyść pamięć podręczną lub zresetuj aplikację

Jeśli nadal pojawiają się problemy — w App info, znajdziecie sekcję Storage usage (Użycie pamięci). Tam, zobaczycie opcję Wyczyść pamięć podręczną. Użyjcie jej, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp. Jeśli problem nadal występuje, użyjcie opcji Wyczyść dane, aby usunąć całą zawartość aplikacji (pamiętajcie, że wyczyści to wszystkie Wasze dane z WhatsApp!)

Zrestartuj telefon

Na koniec zostawiliśmy ostateczne rozwiązanie — spróbujcie zrestartować swój telefon. Jeśli to nie pomoże, to być może warto będzie skontaktować się z samym WhatsAppem? Możliwe jest, że jakaś pomniejsza aktualizacja wytworzyła buga, którego tylko WhatsApp może usunąć.

Jeśli chcecie więcej poczytać o WhatsApp, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: funkcja Wielu Urządzeń w WhatsApp: Jak włączyć i używać oraz jak zapisać wiadomości głosowe z WhatsApp na Androida.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy, z którego korzystają obecnie setki tysięcy użytkowników z całego świata — dzięki jego niespotykanej synchronizacji kontaktów z listą numerów z telefonu, jest on łatwy w użytku nawet dla osób nieobeznanych z nowoczesnymi aplikacjami.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…

Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp
Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie członków do grupy WhatsApp jest udostępnienie linku do dołączenia — tworzenie grupy WhatsApp może być żmudnym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ dodawanie każdego członka grupy indywidualnie zajmuje dużo czasu. Czasami można potrzebo…