Jak sprawić, by TikTok zużywał mniej danych

Tiktok jest jednym z mediów społecznościowych z dużą ilością ludzi, którzy używają go do dzielenia się filmami. Jednak z samej istoty tej aplikacji, sprawia ona, że często zużywamy więcej danych, niż byśmy tego chcieli, ładowanie filmików jednak swoje zabiera.

W tym artykule będziemy rozmawiać o tym, jak zmniejszyć lub używać mniej danych na TikTok. Więc jeśli jesteście jednym z użytkowników TikTok, którzy chcą zmniejszyć lub używać mniej danych na TikTok, to zapraszamy do lektury.

Dowiedz się, jak sprawić, by TikTok zużywał mniej danych:

Jak sprawić, by TikTok zużywał mniej danych

Ograniczenie zużycia danych na pewno spodoba się osobom, które muszą płacić za pakiety, ale skorzystają z tego także użytkownicy z abonamentem, którzy nie chcą wytracić wszystkiego w połowie miesiąca. A TikTok potrafi zabierać sporo danych. Jak to ograniczyć? Przygotowaliśmy 3 najbardziej ekonomiczne i najprostsze sposoby:

Użyj TikTok Lite

Istnieją dwie aplikacje Tiktok — standardowa apka TikTok oraz odchudzona wersja, TikTok Lite. Tiktok lite app to aplikacja, która zużywa mniej danych niż normalna aplikacja Tiktok. Z tego samego powodu, warto zainteresować się wersją Lite. Badania i statystyki wskazują, że przejście na lżejszą apkę może generować aż 20% oszczędności w zużyciu danych! 

Nie używaj autoodtwarzania wideo

Jest jasne, że korzystanie z dużej ilości danych internetowych jest wynikiem oglądania filmów — wszak do tego służy TikTok. Aby ograniczyć lub zmniejszyć ilość filmów, które oglądniecie, można wyłączyć ich auto odtwarzanie (aby nie pobierały się, jak tylko je zobaczycie na ekranie, a dopiero po naciśnięciu play). Można także ograniczać się samemu i nie oglądać filmików masowo, jednak ta druga opcja może być znacznie trudniejsza, gdy szukacie nowego i ciekawego kanału 😉

Włącz wbudowane oszczędzanie danych

TikTok ma funkcję oszczędzania danych, która zmniejszają zużycie danych komórkowych. Można łatwo ją uruchomić, przechodząc do „Ja” i kliknąć „Trzy kropki”, a następnie „oszczędzanie danych”. TikTok automatycznie dopasuje zużycie danych i je zoptymalizuje, aby nie pobierało ich tyle samo co wcześniej — jednak dokładny zysk jest różny.

Jeśli interesuje Was zdobycie więcej informacji na temat TikToka, to zapraszamy do przeczytania naszych poprzednich artykułów: jak zrobić pokaz slajdów na TikTok oraz jak zmienić lokalizację lub region na TikTok.

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok to świeży i bijący rekordy popularności portal społecznościowy, który bazuje na tworzeniu krótkich, viralowych filmików. Poza możliwością szybkiego zamieszczania filmów zawiera on także drobne narzędzia edycyjne, aby wesprzeć twórców w tworzeniu nowych treści.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…

Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp
Jak utworzyć łącze bezpośrednie dla grupy WhatsApp

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie członków do grupy WhatsApp jest udostępnienie linku do dołączenia — tworzenie grupy WhatsApp może być żmudnym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ dodawanie każdego członka grupy indywidualnie zajmuje dużo czasu. Czasami można potrzebo…