Jak wyłączyć żądania wiadomości na Instagramie

Prawdopodobnie czytacie ten artykuł, ponieważ chcecie dowiedzieć się, jak wyłączyć żądania wiadomości na Instagramie. To świetny pomysł, ponieważ uniemożliwi to ludziom, których nie śledzicie, zawracanie Wam głowy wiadomościami, których nie chcecie ani czytać, ani na nie odpowiadać.

Dowiedz się, jak wyłączyć żądania wiadomości na Instagramie:

Jak wyłączyć żądania wiadomości na Instagramie

Do użytkownika Instagrama, którego profil nie jest prywatny, każdy inny użytkownik Instagrama może wysłać bezpośrednią wiadomość. Jednak gdy użytkownik, którego nie śledzicie, wysyła Wam wiadomość, Instagram przechowuje ją w osobnym folderze o nazwie „Prośby o wiadomość” – z angielskiego Requested Messages.

Kiedy otrzymacie prośbę o wiadomość, możecie wybrać, czy chcecie ją zaakceptować, czy usunąć po przeczytaniu. Instagram nie informuje również nadawcy o tym, że przeczytaliście wiadomość, dopóki nie zaakceptujecie prośby.

Teraz gdy już wyjaśniliśmy, czym są żądania wiadomości i dlaczego można chcieć je wyłączyć, pokażmy jak to zrobić:

 • Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu.
 • Przejdź do swojego profilu.
 • Stuknij ikonę menu hamburgerowego, aby odsłonić menu.
 • Wybierz Ustawienia.
 • Stuknij Prywatność i wybierz Wiadomości.
 • Na stronie Kontrola wiadomości stuknij opcję Inni na Instagramie i wybierz opcję „Nie odbieraj próśb”. To samo zrób w przypadku opcji Inni na Facebooku.
 • Możesz także uniemożliwić swoim obserwatorom (których nie śledzisz) wysyłanie do Ciebie próśb o przesłanie wiadomości. Stuknij pozycję Twoi Obserwujący na Instagramie i ponownie wybierz opcję „Nie odbieraj próśb”.

Pamiętajcie jednak, że uniemożliwi to innym osobom wysyłanie wiadomości bezpośrednio. Nie powstrzyma to ich przed kontaktowaniem się z Wami w inny sposób, na przykład poprzez komentarze do postów.

Jeśli chcecie poczytać więcej o Instagramie, to zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: można teraz dodawać skróty do Instagram na Androidzie oraz jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych „Insta Story”, które pozwalają na przekazanie większej ilości treści.

Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp
Jak wysyłać duże pliki na WhatsApp

Jeśli chcecie wysłać komuś załącznik z dużym plikiem, jedyną realną metodą jest poczta elektroniczna — albo raczej była. W dzisiejszych czasach, platformy do przesyłania wiadomości stały się tak szybkie i zaawansowane, że można je łatwo wykorzystać również do przesyłania plik…

Najlepsze apki dla bezpieczeństwa domu na Androida
Najlepsze apki dla bezpieczeństwa domu na Androida

Rozważając system bezpieczeństwa domowego i automatyki domowej, jedną z rzeczy, która powinna być brana pod uwagę, to fakt, czy da się zarządzać systemem ze smartfona. Dlaczego? Zarządzanie zdalne systemem bezpieczeństwa może nie brzmi jak coś ważnego, jednak znacznie ułatwia…

Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie
Jak ukryć swoją lokalizację w postach na Instagramie

Instagram wykorzystuje wiele danych z telefonu, w tym między innymi dane z GPS używane do lokalizacji. Mimo że śledzenie takich danych pomaga znaleźć niezbadane miejsca w pobliżu, których odwiedzeniem często warto się zainteresować, zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy…