Jak znaleźć ukryte kamery za pomocą Androida

Macie powody, aby podejrzewać, że ktoś Was szpieguje? Czujecie, że ktoś Cię obserwuje, być może za pomocą ukrytej kamery?

Możecie odkryć prawdę, jeśli tylko wiecie, jak Wasz telefon może Wam w tym pomóc. Na szczęście dostępne są aplikacje, które pomogą Wam znaleźć ukryte kamery monitoringu przy użyciu prostego smartfona.

Dowiedz się, jak znaleźć ukryte kamery za pomocą Androida:

Jak znaleźć ukryte kamery za pomocą Androida

Ostatnimi laty coraz częściej jesteśmy nagrywani — na ulicy, w sklepach, w autobusach. Kamery monitoringu towarzyszą nam wszędzie i czasem możemy także natrafić na takie… we własnym domu! Co prawda oznacza to, że podgląda Was ktoś znajomy, jednak jeśli czujecie, że ktoś Was podgląda we własnym domu, to może warto to sprawdzić?

Choć może się to wydawać gadżetem rodem z Jamesa Bonda, można użyć swojego smartfona do wykrycia ukrytych kamer. Ogólnie rzecz biorąc, stosuje się dwie popularne metody, aby to osiągnąć:

  • Wykrywanie pól elektromagnetycznych. Ten typ aplikacji wykrywa pola magnetyczne. Trzeba jednak mieć pojęcie o tym, gdzie może być umieszczona kamera. Jeśli zostanie wykryte silne pole, prawdopodobnie kamera jest ukryta gdzieś w pobliżu badanego miejsca.
  • Wykrywanie światła odbitego od obiektywu. Choć ta metoda nie jest tak niezawodna, to i tak warto mieć taką aplikację — ponieważ pozwala ona także znaleźć drobne, metalowe i szklane przedmioty (na przykład zgubiony w dywanie kolczyk).

Niezależnie od tego, którą aplikację wybierzecie, będziecie w stanie wykryć kamery i mikrofony.

Generalnie działają one w ten sam sposób: wyświetlana jest bliskość kamery lub innego urządzenia nadzorującego.

Na przykład, w Hidden Camera Detector na Androida, po uruchomieniu aplikacja wyświetla czerwoną lampkę, gdy smartfon jest w pobliżu kamery.

Skaner będzie świecił również w pobliżu innych typów sprzętu, ale z różnym skutkiem. W przypadku kamer liczba na środku ekranu będzie w okolicach 100 lub więcej.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zabezpieczycie swoją prywatność! Pod artykułem znajdziecie kilka aplikacji, które mogą Wam w tym pomóc.

Jeśli natomiast szukacie więcej informacji o bezpieczeństwie, polecamy przeczytać inne nasze artykuły: TOP 5: Menedżery haseł na Androida dbające o Twoje bezpieczeństwo oraz sprawdź, czy Twoje hasło nie wyciekło do sieci.

  1. Fing - Network Tools

    Fing – Network Tools

    Intuicyjne narzędzie, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej poprzez blokowanie wszystkich podejrzanych urządzeń. Jeśli martwicie się, że ktoś podbiera Wam łącze Wi-Fi — na to także pomoże Wam Fing. Dodatkowo pozwala on na wykrywanie ukrytych kamer, jeśli działają bezprzewodowo, poprzez analizę sieci.

  2. Glint Finder - Camera Detector

    Glint Finder – Camera Detector

    Glint Finder wykrywa obiekty szklane i metalowe — w tym oczywiście ukryte kamery. Poza funkcją bezpieczeństwa Glint pomoże Wam odnaleźć zgubione, drobne przedmioty, jak biżuterię zagubioną w dywanie.

  3. Hidden camera detector

    Hidden camera detector

    Hidden Camera Detector bazuje na wykrywaniu pól magnetycznych, dzięki czemu można w łatwy sposób odnajdować ukryte urządzenia, jak kamery — ale także ukryte mikrofony. Jest to najbardziej sprawdzony sposób na wykrywanie ukrytych obiektów szpiegujących.

Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp
Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp

WhatsApp ogłosił nowe narzędzia i efekty dla połączeń wideo. Platforma komunikacyjna umożliwia teraz dodawanie filtrów AR i tła do połączeń wideo, podobnie jak między innymi Google Meet i Zoom. WhatsApp twierdzi, że te nowe dodatki nadadzą rozmowom wideo osobisty charakter, z…

Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku
Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku

Użytkownicy mogą szybko i wygodnie generować napisy do filmów TikTok. Dzięki napisom Tiktok prawie każdy może oglądać polecane filmy, niezależnie od możliwości audio. Mając to na uwadze, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego warto i jak dodać automatyczne napisy TikTok do własnych…