Jak zapisać Instagram Stories jako szkice

Instagram już kiedyś posiadał funkcję robienia szkiców pod stories, przy czym wycofał się z tej funkcjonalności. Jednak z powodu dużej ilości zgłoszeń od użytkowników postanowił przywrócić w pełni tę funkcję — teraz każdy może z niej skorzystać.

Dowiedz się, jak zapisać Instagram Stories jako szkice:

Jak zapisać Instagram Stories jako szkice

Obecnie szkice działają w formie zapisywania niedokończonych stories, do których można wrócić aż do tygodnia od zakończenia pracy nad nimi. Po zapisaniu szkicu dodatkowy alert przypomni Wam o tym, że każdy szkic usuwany jest po tygodniu niewchodzenia na niego, dlatego warto uważać tutaj ze swoim czasem, jeśli chcecie dokończyć swoje stories. W ten sposób można przygotować sobie sories bez konieczności natychmiastowego udostępniania, tak jak było to rozwiązane wcześniej.

W skrócie, aby zapisać stories jako szkic, wystarczy przerwać ich tworzenie, poprzez cofnięcie się gdy jesteśmy w panelu edycji. Otworzy się wtedy specjalne okno pytające Was, czy chcecie usunąć te stories, czy zapisać je jako szkic.

Macie chwilę wolnego czasu? Jednak Wasi odbiorcy są najbardziej aktywni dopiero za 4 godziny, kiedy nie będziecie mieli tego czasu? Właśnie dla takich sytuacji przydaje się ta funkcjonalność — przygotujcie sobie całe stories w „zapasie” i tylko opublikujcie je o odpowiedniej godzinie!

Funkcja ta może być szczególnie przydatna dla menedżerów mediów społecznościowych. Mając swoje szkice w aplikacji, można bowiem zobaczyć, jak będą one wyświetlane użytkownikom, a w razie jakichś niedoróbek można je poprawić, zanim zostaną umieszczone publicznie.

Tak więc otrzymaliśmy kolejny sposób na zarządzanie przepływem tworzenia stories i postami, aby zmaksymalizować zaangażowanie odbiorców treści. To może nie jest duża zmiana, ale może być bardzo istotna dla każdego, kto chce jak najlepiej wykorzystać aplikację w dotarciu do jak największej liczby osób.

Jeśli szukacie więcej informacji o Instagramie, zerknijcie na nasze poprzednie artykuły: jak dodawać skróty do Instagram na Androidzie oraz jak znaleźć kogoś na Instagramie, używając numeru telefonu.

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy, bazujący na edycji i szybkim udostępnianiu zdjęć robionych telefonem — a także krótkich filmików czy tak zwanych Insta Story, które pozwalają na szybkie dotarcie do wielu odbiorców.

Jak włączyć szyfrowaną kopię zapasową WhatsApp
Jak włączyć szyfrowaną kopię zapasową WhatsApp

Niedawno WhatsApp rozpoczął testowanie nowego szyfrowania end-to-end dla kopii zapasowych — na swojej wersji Beta. Z tego też powodu niezbyt duża liczba użytkowników może z tego skorzystać i czasami zdarzają się pojedyncze błędy czy niedogodności, jednak sama usługa jest całk…

Jak zmienić motywy dla poszczególnych czatów w Telegramie
Jak zmienić motywy dla poszczególnych czatów w Telegramie

Jeśli używacie Telegrama, to na pewno znacie funkcję zmiany tapety dla wszystkich swoich czatów, dzięki czemu możecie łatwo personalizować swoje rozmowy. Telegram niedawno wypuścił aktualizację z różnymi nowymi funkcjami — między innymi, aktualizacja pozwala na zmianę motywu …

Jak zmienić ikonę grupy w WhatsApp na Androidzie
Jak zmienić ikonę grupy w WhatsApp na Androidzie

Każdy z uczestników grupy WhatsApp może łatwo zmienić ikonę, temat lub nazwę grupy. Do niedawna ikony były niemożliwe do edycji, jednak już tak nie jest! Ikonki dla grup na WhatsAppie pomagają w zarządzaniu nimi, organizacji czy łatwego identyfikowania, o czym jest dana grupa…

Jak zapisać Instagram Stories jako szkice
Jak zapisać Instagram Stories jako szkice

Instagram już kiedyś posiadał funkcję robienia szkiców pod stories, przy czym wycofał się z tej funkcjonalności. Jednak z powodu dużej ilości zgłoszeń od użytkowników postanowił przywrócić w pełni tę funkcję — teraz każdy może z niej skorzystać. Dowiedz się, jak zapisać Insta…