Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Niektóre z nowych funkcji Instagram są świetne i naprawdę zabawne – jednak zwykle bazują na zwiększaniu zasięgów i budowaniu nowej zawartości. Jeśli mamy wybrać jeden nowy dodatek, który okazał się być po prostu pomocny, nie tylko w budowaniu treści, to będzie to funkcja Ostatnio Usunięte. Pozwala ona przywrócić usunięte posty w zaledwie kilka stuknięć. Więc jeśli przypadkowo usunęliście post, historię, Reels, lub IGTV wideo, możecie łatwo odzyskać je w Instagramie. 

Dowiedz się, jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama:

Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Od niedawna Instagram ma folder „śmieci”. Niezależnie od tego, czy jest to historia, którą przypadkowo usunęliście, czy zdjęcie, o którym teraz zmieniliście zdanie, możecie użyć tego folderu, aby odzyskać usunięte elementy. Jest to funkcja wbudowana w najnowszy update Instagrama, wiec możecie to zrobić bezpośrednio w aplikacji – nie trzeba pobierać niczego więcej! Oto jak możecie z tego skorzystać: 

 • Otwórz aplikację Instagram.
 • Następnie stuknij ikonę przenoszącą do Twojego profilu (dolny prawy róg).
 • Wybierz przycisk z trzema liniami w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.
 • Przejdź do menu „Konto”.
 • Wybierz opcję „Ostatnio usunięte” znajdującą się na dole listy. Tutaj znajdziesz wszystko, co usunięto w ciągu ostatnich 30 dni.
 • W sekcji „Ostatnio usunięte” elementy pozostaną przez minimum 24 godziny.
 • Możesz je przywrócić lub trwale wymazać ze swojego konta. Aby to zrobić, stuknij zawartość, którą chcesz przywrócić lub usunąć na zawsze.
 • Następnie wybierz przycisk „Więcej” (z trzema kropkami, znajdujący się w prawym dolnym rogu).
 • Możesz wybrać między przywróceniem usuniętej zawartości lub usunięciem jej na zawsze.
 • Wybierz „Przywróć” i w wyskakującym okienku dotknij „Przywróć” ponownie, aby dodać go z powrotem do swojego profilu. Zostanie on posortowany zgodnie z oryginalną datą i nie pojawi się na górze Twojego kanału.

W ten oto prosty sposób przywróciliście swoje usunięte posty, zdjęcia, filmy, itp. Pamiętajcie, że macie na to 24 godziny! W innym przypadku nie znajdziecie usuniętych rzeczy w „Ostatnio usunięte”, tylko bezpośrednio w koszu, albo archiwum. Z tych miejsc także możecie przywrócić swoje elementy i macie na to około 30 dni (po tym czasie usuną się one automatycznie – na zawsze) i sam proces wygląda identycznie.

Jeśli chcecie poczytać więcej o Instagramie, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi artykułami: jak edytować Instagram Story po opublikowaniu oraz jak znaleźć kogoś na Instagramie, używając jego numeru telefonu.

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, którego głównym celem jest dzielenie się szybkimi zdjęciami z telefonu – z prostą edycją bezpośrednio w programie. Sporo firm oraz osób prywatnych buduje swoją markę na Insta, jednak jest to także ciekawe miejsce do poszukiwania inspiracji czy do dzielenia się własnymi przemyśleniami.

Jak masowo usuwać posty na Facebooku
Jak masowo usuwać posty na Facebooku

Szukacie świeżego startu na Facebooku? Chcecie wyczyścić swoją starą aktywność, usunąć swoje stare posty na Facebooku i zacząć z nową kartą? W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych Facebook od niedawna udostępnił opcję (zarówno na stronie internetowej, jak i w …

Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama
Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Niektóre z nowych funkcji Instagram są świetne i naprawdę zabawne – jednak zwykle bazują na zwiększaniu zasięgów i budowaniu nowej zawartości. Jeśli mamy wybrać jeden nowy dodatek, który okazał się być po prostu pomocny, nie tylko w budowaniu treści, to będzie to funkcj…

Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp
Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp

Niedawno wprowadzono nową funkcję WhatsApp, za pomocą której można wysyłać znikające zdjęcia i filmy. Pod koniec ubiegłego roku WhatsApp wprowadził „Znikające wiadomości”, które pozwalały wysłać wiadomość, która zniknie po 7 dniach – teraz czas na pilotaż no…