Jak zablokować ekran dotykowy podczas odtwarzania wideo w systemie Android

Wraz z udoskonalaniem technologii wyświetlaczy rośnie też czułość ekranów dotykowych – jednak czulsze ekrany dotykowe są podatne na przypadkowe stuknięcia. Ponieważ prawie wszystkie urządzenia mobilne używają obecnie ekranu dotykowego zamiast klawiszy fizycznych, osoby starsze i dzieci mogą często niechcący kliknąć coś na ekranie.

Istnieje na to pewne rozwiązanie – można tymczasowo wyłączyć sterowanie ekranem dotykowym na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy do tego jedna apka, która Wam w tym pomoże.

Dowiedz się, jak zablokować ekran dotykowy podczas odtwarzania wideo w systemie Android:

Jak zablokować ekran dotykowy podczas odtwarzania wideo w systemie Android

Na początku zastanówmy się, po co w ogóle blokować ekran telefonu? Wydaje się to nieintuicyjne, jednak jest kilka przypadków, gdy warto to rozważyć – niezamierzona interakcja z telefonem jest frustrująca, a jest to również coś, co zdarza się każdemu od czasu do czasu. Przykłady obejmują:

 • Podczas oglądania filmu przypadkowe dotknięcie powoduje wstrzymanie odtwarzania lub wyjście z filmu.
 • Podczas słuchania muzyki odtwarzanie utworu jest wstrzymywane lub pomijane.
 • Zakłócenie działania wyświetlacza GPS, gdy telefon jest zamontowany na desce rozdzielczej podczas podróży z mapą.
 • Dzieci bawią się ustawieniami telefonu, zamiast oglądać film lub grać w grę.
 • Nagrywanie wideo jest wstrzymywane lub zatrzymywane.
 • Problemy z widmowym dotykiem (telefon „sam” naciska pewne przyciski).

Jeśli zauważycie, że zmagacie się z problemami wymienionymi powyżej, tymczasowe wyłączenie ekranu dotykowego może pomóc. Touch Lock to darmowa aplikacja, która pozwala zablokować ekran dotykowy na Androidzie. Pozwala także na tymczasowe wyłączenie zarówno klawiszy programowych, jak i klawiszy sprzętowych.

Oto jak włączyć Touch Lock po pobraniu:

 • Otwórz aplikację Touch Lock.
 • Przeciągnij palcem w lewo, aby przejść do następnego kroku w kreatorze konfiguracji.
 • Stuknij włącz teraz. Spowoduje to otwarcie ustawień dostępności systemu Android. Tutaj znajdź Touch Lock i dotknij Użyj usługi.
 • Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić, a następnie Wstecz, aby powrócić do aplikacji.
 • Gotowe! Twój Touch Lock jest uruchomiony.

Po włączeniu pociągnij w dół panel powiadomień i dotknij ikony blokady. Teraz, ekran dotykowy i przyciski powinny być zablokowane – aby je odblokować, dwukrotnie stuknij półprzezroczystą ikonę w prawym górnym rogu ekranu.

Jeśli interesują Was inne aspekty związane z konfiguracją Androida, zerknijcie na nasze poprzednie artykuł: najlepsze aplikacje z powiadomieniami głosowymi  oraz najlepsze darmowe launchery.

 1. Touch Lock for YouTube - Kids Video Touch Blocker

  Touch Lock for YouTube – Kids Video Touch Blocker

  Touch Lock to prosta aplikacja służąca do blokowania ekranu dotykowego, a także klawiszy systemowych na Androidzie. Prosta obsługa, mała waga i prostota obsługi sprawiają, że ma ona wielu zwolenników – a regularne aktualizacje zapewniają bezpieczeństwo urządzenia.

Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku
Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku

Instagram i Facebook dodały nowe opcje na platformie, które pozwalają użytkownikom ukryć liczbę lajków i wyświetleń postów innych osób, a także te same liczniki na własnych postach. Nowe opcje zostały wprowadzone, aby „oddać ludziom nieco prywatności” na platforma…

Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy
Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy

Wielokrotne powiadomienia otrzymywane przez telefon sprawiają, że działa on wolniej. Czasami ludzie po prostu wysyłają losowe irytujące wiadomości, które mogą znacznie spowolnić pracę Waszego telefonu – to, oraz częste plumkanie niechcianych powiadomień sprawia, że szuk…