Najnowsza aktualizacja WhatsApp pozwala przyspieszać wiadomości głosowe

Jakiś czas temu wyciekło, że WhatsApp pracuje nad dodaniem do swojej platformy funkcji bardziej typowej dla aplikacji do odtwarzania multimediów. Wcześniej trzeba było do tego wykorzystywać zewnętrzne aplikacje, jednak teraz nie będzie to już konieczne. Mowa tu oczywiście o przyspieszaniu odtwarzania wiadomości głosowych na WhatsApp.

Dowiedz się, jak przyspieszać wiadomości głosowe na WhatsApp:

Najnowsza aktualizacja WhatsApp pozwala przyspieszać wiadomości głosowe

Funkcjonalność, która pozwala zmienić prędkość odtwarzania wiadomości głosowych w WhatsApp, w końcu opuściła fazę testów i powoli jest wprowadzana dla wszystkich użytkowników. Jeśli więc w dowolnym momencie zauważycie, że na Waszych wiadomościach głosowych pojawia się guzik z napisem 1x, to znaczy, że nowa funkcja została Wam udostępniona i możecie zmienić prędkość wiadomości (jak zwykle w przypadku WhasApp, nowe funkcje dodawane są użytkownikom stopniowo i na razie nie wszyscy mają do niej dostęp, ale z czasem każdy uzyska możliwość przyspieszania wiadomości).

Teraz notatki głosowe WhatsApp mają przy pasku odtwarzania małą ikonkę, oznaczającą prędkość odsłuchiwania. Domyślnie pojawi się 1x, co oznacza, że słuchacie ich z normalną prędkością. Jeśli klikniecie tekst lub przycisk, zobaczycie, że zmienia się on na 1.5x, a później na 2x. W ten sposób można odsłuchać wiadomości WhatsApp w trzech różnych prędkościach: normalnej, półtora raza szybszej i dwukrotnie szybszej niż normalna.

Ponadto, prędkość odtwarzania notatek głosowych w WhatsApp ma tę szczególną cechę, że zachowuje w pamięci nasz poprzedni wybór. Jeśli wybraliśmy słuchanie audio z dwukrotną normalną prędkością (2x), wszystkie notatki głosowe, które odtworzymy później, zostaną zachowane z wybraną prędkością. Aby przywrócić je do zwykłej prędkości, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk, aż znowu ustawimy prędkość na 1x.

Jeśli chcecie poczytać więcej o WhatsAppie, to zapraszamy do odwiedzenia naszych poprzednich artykułów: jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp lub najlepsze aplikacje WhatsApp wideo status na Androida.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta aplikacja do komunikowania się ze znajomymi przy pomocy sieci bezprzewodowej. Dzięki łatwej obsłudze i możliwości szukania użytkowników po numerze telefonu podbił on rynek komunikatorów, oferując alternatywę dla natywnych aplikacji do dzwonienia czy smsowania przez sieć komórkową.

Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku
Jak ukryć liczbę polubień na Instagramie i Facebooku

Instagram i Facebook dodały nowe opcje na platformie, które pozwalają użytkownikom ukryć liczbę lajków i wyświetleń postów innych osób, a także te same liczniki na własnych postach. Nowe opcje zostały wprowadzone, aby „oddać ludziom nieco prywatności” na platforma…

Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy
Jak opuścić grupę WhatsApp bez niczyjej wiedzy

Wielokrotne powiadomienia otrzymywane przez telefon sprawiają, że działa on wolniej. Czasami ludzie po prostu wysyłają losowe irytujące wiadomości, które mogą znacznie spowolnić pracę Waszego telefonu – to, oraz częste plumkanie niechcianych powiadomień sprawia, że szuk…