Co to jest Slack i jak go używać na Androidzie

Slack to uniwersalna platforma komunikacyjna i centrum współpracy – jest to często wybierane narzędzie do pracy zdalnej całych zespołów przy pomocy jednego komunikatora. Zawiera wiadomości prywatne, połączenia głosowe i wideo, możliwość tworzenia grup oraz zestaw narzędzi ułatwiających dzielenie się informacjami i wspólną pracę. Slack ma samodzielne aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android, Linux i iOS, a także działa w przeglądarkach internetowych. Dziś postanowiliśmy Wam nieco o nim opowiedzieć.

Dowiedz się, co to jest Slack i jak go używać na Androidzie:

Co to jest Slack i jak go używać na Androidzie

Slack to dom zdalnie pracującego zespołu, podobny do pulpitu nawigacyjnego. Grupy lub zespoły osób mogą utworzyć bezpłatną przestrzeń roboczą Slack, lub wykupić pakiet premium, jeśli potrzebują zaawansowanych funkcji, takich jak nieograniczone przestrzenie robocze i nieograniczony dostęp do archiwalnych wiadomości.

Podstawą Slack są kanały – współdzielone czaty grupowe dla członków obszaru roboczego, gdzie zwykle omawia się rzeczy związane z tematem kanału – użytkownicy mogą komunikować się z całym zespołem lub określonymi członkami zespołu w różnych kanałach. Dedykowane kanały dla konkretnych projektów, tematów dyskusji jest idealnym sposobem na ułatwienie pracy zespołu, jeśli pracuje on w jakimś stopniu zdalnie, a jednocześnie wymaga stałego kontaktu z innymi osobami.

Jak to działa?

Najpierw trzeba stworzyć kanał. Jego twórca może dać dostęp do kanału każdemu we współdzielonym obszarze roboczym lub ograniczyć dostęp do tylko zaproszonych użytkowników (zwykle zaprasza się poprzez wysłanie linka z zaproszeniem). Na przykład, członkowie zespołu pracujący nad dedykowanym projektem mogą mieć swój własny kanał, podczas gdy cały zespół może uzyskać dostęp do kanału dotyczącego wspólnych problemów.

Slack jest w miarę intuicyjny w nawigacji – po lewej stronie znajduje się lista kanałów i kontaktów, a także krótki panel ustawień. Wystarczy wybrać kanał lub bezpośrednią wiadomość, aby zobaczyć historię wiadomości w środkowym oknie. Darmowy plan Slack pozwala na przechowywanie 10 000 wiadomości, podczas gdy płatne plany przechowują więcej, co może okazać się przydatne dla projektów wymagających częstego wracania do starych rozmów.

Wersje Slacka na komputery stacjonarne pozwalają na połączenia głosowe i wideo – wersja na Androida nie pozwala na razie na połączenia wideo, jednak czat tekstowy i głosowy są w pełni kompatybilne i można uczestniczyć w konferencji bez odpalania kamery. Darmowa wersja Slack obsługuje tylko połączenia bezpośrednie, jeden na jeden, podczas gdy płatne wersje pozwalają na maksymalnie 15 uczestników. Płatne wersje obsługują również współdzielenie ekranu, a także pozwalają rysować na swoim udostępnianym ekranie, w celu lepszego przedstawienia projektu.

Poza tymi funkcjami Slack może pochwalić się wachlarzem dodatkowych opcji, które pomogą zespołom we współpracy nad wspólnym projektem. Najważniejsze z nich to:

  • Ustawienia powiadomień – można ustawić różne priorytety powiadomień w zależności od osoby piszącej wiadomość lub kanału, na którym się ona pojawiła i w rezultacie na przykład wysłane będzie powiadomienie na telefon
  • Integracja z narzędziami google – przydatna opcja dla zespołów, które dużo pracują na narzędziach Google, głównie G-Suite lub Dokumentami Google
  • Możliwość instalacji własnych wtyczek – wiele dodatkowych narzędzi tworzonych jest przez zewnętrznych deweloperów, aby ułatwić i usprawnić korzystanie ze Slacka, wystarczy tylko poszukać tego, co mogłoby usprawnić Waszą współpracę

Podsumowując, Slack jest czymś więcej niż tylko prostym czatem. Szeroki wachlarz narzędzi do współpracy i pracy zespołowej wyróżnia Slacka jako potężne narzędzie komunikacyjne. Jeśli szukacie narzędzia dla integracji zespołu w pracy zdalnej, to nie musicie szukać dalej niż ten program.

Jeśli interesują Was inne programy komunikacyjne, zerknijcie na nasze poprzednie artykuły: 5 najlepszych komunikatorów wideo na Androida oraz najlepsze darmowe aplikacje Chat Room.

  1. Slack

    Slack

    Slack to wszechstronna aplikacja do komunikacji, nastawiona w głównej mierze na współpracę zespołów, tworzenie paneli roboczych i miejsca do pracy zdalnej. Sporo funkcji i dodatków, które usprawniają ten proces, mogą sprawić, że Slack stanie się jedną z lepszych platform do wspólnej pracy w przypadku zespołów zdalnych lub w trybie mieszanym.

TikTok nie działa? Oto jak go naprawić
TikTok nie działa? Oto jak go naprawić

Czy próbujecie nagrać wideo TikTok lub chcecie spędzić kilka godzin bezmyślnie przewijając FYP, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że TikTok nie działa? Jeśli tak, przygotowaliśmy listę rozwiązań, które pomogą Wam przywrócić działanie TikTok. Dowiedz się, jak spróbować napra…

Jak wyłączyć historię linków na Instagramie
Jak wyłączyć historię linków na Instagramie

W rozległym świecie mediów społecznościowych Instagram wyróżnia się jako wizualna przystań, umożliwiając użytkownikom odkrywanie niezliczonych treści – głównie graficznych. Poruszanie się po tych treściach często wiąże się z klikaniem linków prowadzących do intrygującyc…

Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail
Jak uzyskać kod weryfikacyjny WhatsApp przez e-mail

Platforma WhatsApp umożliwia teraz powiązanie adresu e-mail z kontem WhatsApp jako alternatywną metodę logowania, zapewniając większą elastyczność i dostępność. Funkcja łączenia adresów e-mail jest obecnie dostępna dla beta testerów na Androidzie. Dowiedz się, jak uzyskać kod…