Najlepsze darmowe alternatywy Minecrafta, w które musisz zagrać

Minecraft to słynna gra, która bardzo wspiera kreatywność graczy – mogą w niej budować różnorodne konstrukcje i walczyć o przetrwanie w sandboksowym i otwartym świecie.

Minecraft jest dostępny na różnych platformach do gier i można go pobrać za darmo z Google Play Store. Dzisiaj postanowiliśmy pochylić się nad darmowymi alternatywami dla Minecrafta na Androidzie – czasami warto poświęcić kilka minut i zobaczyć gry, które inspirowały się pierwowzorem, często ulepszając jego mniej rozbudowane aspekty i pożyczając wiele z jego najlepszych rozwiązań.

Na dodatek, niektórym mógł już się znudzić sam Minecraft – na wersji na komputery stacjonarne można zainstalować mody, jednak wersje na Androida nie posiadają takich udogodnień. Dla takich osób idealne będzie więc wyszukanie gier podobnych, które jednak oferują nowe elementy, aby odświeżyć swoją zabawę i znowu poczuć ten dreszczyk emocji związany z odkrywaniem nowych biomów, formuł czy potworów!

Dlatego zebraliśmy najlepsze darmowe alternatywy, starając się jednocześnie ominąć te, które już niegdyś wymienialiśmy jako najlepsze – możecie je znaleźć w tym artykule: 5 najlepszych alternatyw dla Minecrafta. Natomiast dla spragnionych informacji o Minecraftowym Story Mode, zapraszamy tutaj: Minecraft: Story Mode.

A oto nasz najnowszy wybór:

 1. BlockStarPlanet

  BlockStarPlanet

  BlockStarPlanet to ciekawa gra w stylu Minecraft, która pozwala graczowi odkrywać różne światy i planety – poprzez wykonywanie różnorodnych misji w odmiennych trybach gry. Gra udostępnia także możliwość stawiania serwerów do zabawy z przyjaciółmi. 

 2. Buildings for Minecraft PE

  Buildings for Minecraft PE

  Nie jest to co prawda osobna wersja Androida, jednak można ten program potraktować jak dodatek – Buildings for Minecraft pozwala na wybranie jednego z wielu budynków przygotowanych przez twórców i umieszczenie go bezpośrednio w swoim Minecraftcie, bez potrzeby samodzielnego budowania.

 3. Block Craft 3D: Free Simulator

  Block Craft 3D: Free Simulator

  Block Craft 3D to kreatywny symulator budowania z klocków, w którego głównym celem jest zbudowanie miasta od zera – od zwykłych budynków po repliki słynnych konstrukcji, jak Wieża Eiffla. Serwery gry pozwalają na wspólną zabawę, a także na odwiedzanie miast stworzonych przez innych graczy w trybie offline.

 4. RealmCraft - Survive & Craft

  RealmCraft – Survive & Craft

  RealmCraft to jeden z lepszych klonów Miecrafta – proceduralnie generowany świat z klocków pozwala na nieograniczoną niczym swobodę w budowaniu, a tryb survivalowy został wzbogacony o wiele elementów i nowych przeciwników.

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …

Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz
Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz

Pokémon Go to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych, która obecnie ma ponad miliard pobrań od czasu swojej pierwszej premiery 6 lipca 2014 roku. Nintendo i spółka zależna odpowiedzialna za Pokémon, Game Freak, znana również jako The Pokémon Company, współpracowały z Goog…