Jak rozwiązać problem z niedziałającymi wiadomościami głosowymi w WhatsApp

Wiadomości głosowe to wygodny sposób na przekazywanie informacji – jeśli macie zbyt dużo tekstu do wpisania lub akurat zajęte ręce, po prostu wyślijcie wiadomość głosową. To oszczędność czasu i podobnie jak teksty, wiadomości głosowe są zawsze dostępne i można do nich wracać w dowolnym momencie – dopóki nie zostaną usunięte przez nadawcę lub odbiorcę.

Pomimo korzyści płynących z wiadomości głosowych, jednym z głównych minusów jest to, że w przeciwieństwie do tekstów, nie można wyszukać treści. Czasami także można natknąć się na sytuację, że wiadomości głosowe się nie nagrywają. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposób, jak spróbować naprawić taki błąd. Zapraszamy!

Dowiedz się, jak rozwiązać problem z niedziałającymi wiadomościami głosowymi w WhatsApp:

Jak rozwiązać problem z niedziałającymi wiadomościami głosowymi w WhatsApp

Jeśli wiadomość głosowa WhatsApp nie działa na Waszym urządzeniu z systemem Android, zapoznajcie się z rozwiązaniami problemów w następnej sekcji. Zanim jednak przystąpicie do działania, upewnijcie się, że Wasze urządzenie ma aktywne połączenie z Internetem; słaba łączność sieciowa opóźnia dostarczanie i pobieranie wiadomości głosowych.

Podobnie, upewnijcie się, że górna część wyświetlacza telefonu (gdzie znajduje się czujnik zbliżeniowy) nie jest zasłonięta podczas odtwarzania wiadomości głosowych. Jeśli to nie pomoże – jest jeszcze kilka rzeczy, które można zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Zwiększ głośność telefonu

Jeśli odtwarzacie wiadomości głosowe w aplikacji WhatsApp, ale nie słyszycie dźwięku na wyjściu, sprawdźcie, czy głośność urządzenia nie jest niska lub wyciszona – zwiększcie głośność głośnika telefonu i spróbujcie ponownie.

Zamknij WhatsApp

Gdy WhatsApp nie odpowiada lub niektóre z jego funkcji nagle przestają działać, wymuszenie zamknięcia aplikacji może przywrócić jej normalność. Najlepiej to zrobić z panelu ustawień, gdzie możecie wymusić zamknięcie aplikacji.

Wyczyść pamięć podręczną

WhatsApp przechowuje tymczasowe informacje w plikach pamięci podręcznej na urządzeniu. Chociaż pliki pamięci podręcznej pomagają poprawić szybkość działania aplikacji WhatsApp i ogólne wrażenia z użytkowania, mogą również powodować nieprawidłowe działanie aplikacji – zwłaszcza jeśli zostaną uszkodzone.

Jeśli wiadomości głosowe WhatsApp nie działają, warto wyczyścić pamięć podręczną aplikacji i spróbować ponownie. W ustawieniach WhatsApp wybierzcie opcję Przechowywanie i pamięć podręczna, a następnie dotknijcie ikony Wyczyść pamięć podręczną.

Sprawdź uprawnienia aplikacji WhatsApp

Przechodząc dalej, warto również potwierdzić, że WhatsApp ma niezbędne uprawnienia do wysyłania wiadomości głosowych. Brak niektórych uprawnień może spowodować, że WhatsApp straci pewne funkcje. Jeśli wiadomości głosowe w aplikacji WhatsApp nie działają, może to być spowodowane tym, że aplikacja nie ma dostępu do pamięci masowej lub mikrofonu telefonu.

Zresetuj telefon

Jest to prosty sposób, który często potrafi rozwiązać nie jeden problem. Raczej nie ma co opisywać tutaj nic więcej.

Sprawdź status serwerów WhatsApp

Serwery WhatsApp mają to do siebie, że przestają działać w najmniej spodziewanym momencie. Powoduje to nieprawidłowe działanie niektórych funkcji komunikatora – jeśli podczas odtwarzania wiadomości głosowej pojawi się błąd z napisem „pobieranie nie powiodło się”, istnieje prawdopodobieństwo, że serwery WhatsApp przestały działać.

Przeinstaluj WhatsApp

Jeśli nic nie pomogło – można użyć tego sposobu jako ostateczności. W przypadku, gdyby reinstalacja także nie pomogła, to warto jeszcze sprawdzić stan swojego mikrofonu ogólnie (najlepiej do kogoś zadzwonić i zapytać się, jak nas słyszy) lub konieczne będzie napisanie do supportu WhatsApp.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat WhatsApp, zapraszamy do naszych poprzednich artykułów: jak wykonywać połączenia wideo i głosowe z WhatsApp na komputerze oraz czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Jeden z najbardziej rozpowszechnionych komunikatorów na świecie – WhatsApp jest prosty i intuicyjny w użytkowaniu, dzięki czemu udało mu się podbić serca tysięcy używających go osób. Choć posiada swoje mankamenty, wciąż jest on jedną z lepszych pozycji do wyboru na rynku komunikatorów tekstowych i głosowych. 

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…