Jak ustawić domyślną aplikację do wysyłania wiadomości w systemie Android

Nie podoba Ci się domyślna aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych, która została dostarczona z Twoim Androidem? Nie martw się, można ją zmienić w bardzo prosty sposób.

Dzisiaj przedstawimy Wam nie tylko, jak zmienić domyślnego messengera w Androidzie, ale także pokażemy Wam kilka alternatyw, które są lepsze i bardziej niezawodne. Zapraszamy do lektury!

Dowiedz się, jak ustawić domyślną aplikację do wysyłania wiadomości w systemie Android:

Jak ustawić domyślną aplikację do wysyłania wiadomości w systemie Android

Dlaczego ktoś chciałby przełączyć się na aplikację SMS innej firmy? Istnieje wiele powodów – najbardziej oczywistym jest to, że pozwalają one użytkownikom dostosować swoje rozmowy na wiele sposobów, na przykład pozwalając wybrać kolor tekstu lub wybór koloru światła powiadomienia LED, który ogłasza, że masz nowy tekst.

Bez względu na to, jaką wersję Androida macie zainstalowaną (może to być starsza wersja) można zmienić aplikację tekstową w ustawieniach. Jednak najważniejszym pierwszym krokiem, jest w ogóle zainstalowanie innej aplikacji do smsowania – bez tego nie da się zmienić apki natywnej – listę polecanych aplikacji znajdziecie na końcu artykułu. Jeśli ten krok macie już za sobą, zatem wystarczy wykonać te kilka prostych punktów:

 • Wejdź w Ustawienia.
 • Przewiń w dół, aż znajdziesz panel Aplikacje.
 • Stuknij Domyślne (starsze telefony mogą mieć tę opcję „ukrytą”, aby zobaczyć domyślne aplikacje trzeba wtedy kliknąć na górze w rozwijane menu).
 • Stuknij Aplikację SMS i wybierz preferowaną aplikację do wysyłania wiadomości tekstowych.
 • Gotowe! Teraz możesz się cieszyć swoją nową aplikacją.

Jeśli interesują Was inne zagadnienia związane z smsami, zachęcamy do przeczytania naszych poprzednich publikacji: jak wyłączyć funkcję SMS w aplikacji Facebook Messenger oraz co to jest Signal App i jak go używać na Androida?

 1. Messenger

  Messenger

  To natywna aplikacja do wysyłania smsów na Androidzie – postanowiliśmy jednak ją zamieścić na wypadek, gdyby ktoś ją usunął i chciał odzyskać starą apkę. Mimo jej wad, nadal jest to dosyć częsty wybór i wiele osób nigdy jej nie wymienia na inną.

 2. Signal

  Signal

  Signal to bezpieczna alternatywa dla standardowego Messengera. Jej główną zaletą jest specjalne szyfrowanie, które zapewnia poufność i zabezpieczenie wysyłanych smsów – nie musicie się martwić, że ktoś je przechwyci i przeczyta bez Waszej zgody!

 3. GO SMS Pro

  GO SMS Pro

  GO SMS to prosta aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych i głosowych – która może z powodzeniem zastąpić Waszą starą apkę do smsowania. Jej głównymi zaletami i funkcjami jest możliwość konfiguracji wyglądu, w tym także zmiana lampki wyświetlającej powiadomienia!

 4. Textra SMS

  Textra SMS

  Podobnie jak GO, Textra pozwala na znaczną konfigurację wyglądu apki, ale także zapewnia odpowiednie szyfrowanie i zabezpieczenie wysłanych wiadomości SMS. Sama apka może być nieco skomplikowana dla nowych użytkowników, ale ktoś obeznany w aplikacjach na pewno szybko się w niej odnajdzie i ją doceni.

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…