Najlepsze gry połącz-3 na Android, w które musisz zagrać

Candy Crush Saga to jedna z najpopularniejszych gier typu „dopasuj trzy” – może pochwalić się setkami milionów pobrań, silnym wpływem popkultury i nie tylko. Jednakże, nie jest to jedyna gra match-3 na świecie i istnieje wiele innych, które przyciągają unikatowymi mechanikami czy funkcjami.

Tak więc, jeśli lubicie styl gier typu połącz trzy, ale chcecie spróbować czegoś trochę innego, mamy dla Was idealne rozwiązanie – oto nasze zestawienie najlepszych gier match-3 na Androida, które zapewnią Wam godziny zabawy i rozrywki!

Jeśli natomiast szukacie nie tylko gier puzzli, ale ogólnie poszukujecie dla siebie czegoś ciekawego do zabicia czasu, to polecamy nasze starsze zestawienia: najlepsze gry na Androida we wrześniu oraz kwiecień 2018 – Najlepsze gry na Androida.

 1. 10000000

  10000000

  10000000 to bardzo dobra i bardzo prosta gierka, w której należy wyruszyć w podróż po lochu, aby uzbierać tytułowe 10000000 punktów. Podczas wędrówki gracz musi mierzyć się z potworami, zamkniętymi drzwiami i ciągle goniącym go krawędziami planszy – a to wszystko przy pomocy łączenia w trójki odpowiednich elementów na tablicy.

 2. Onnect - Pair Matching Puzzle

  Onnect – Pair Matching Puzzle

  ONNECT to oparta na łączeniu tożsamych elementów wariacja standardowej gry typu match-3 z niezwykle wymagającymi poziomami. Znajdź pasujące płytki, połącz pary maksymalnie trzema liniami i usuń wszystkie pary płytek przed upływem czasu.

 3. Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles to bardzo udany mariaż gry strategicznej oraz match-3, w której zadaniem gracza jest nie tylko stworzyć działające imperium, ale także walczyć z potworami, bossami i innymi graczami w mechanice polegającej na łączeniu takich samych klejnotów trójkami.

 4. Puzzle & Dragons

  Puzzle & Dragons

  Puzzle & Dragons to nieco bardziej klasyczne match-3, w którym łączymy elementy trójkami, aby polować na potwory i zdobywać sławę, poziomy czy nowe przedmioty. Prosta i niewymagająca rozgrywka sprawia, że gra nadaje się dla mniej doświadczonych graczy.

 5. Gems of War

  Gems of War

  Gems of War to gra match-3 od twórców takich klasyków jak Puzzle Quest 1 i 2 – rozgrywająca się w tym samym świecie gra strategiczna opiera mechanikę walki o match-3. Stwórz własnego bohatera, dodaj mu armię i wyrusz na podbój świata przy pomocy łączenia klejnotów mocy!

Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu
Najlepsze gry VR na Androida, które przypadną ci do gustu

Gry VR to w miarę nowy rynek, który powoli zapełnia się coraz to lepszymi tytułami. Co przyciąga graczy, to fakt, że można całkowicie zanurzyć się w cyfrowym świecie i przeżywać przygody tak, jakby było się w nich naprawdę. Co roku przybywa nowych tytułów, a fani wirtualnych …