Najlepsze gry połącz-3 na Android, w które musisz zagrać

Candy Crush Saga to jedna z najpopularniejszych gier typu „dopasuj trzy” – może pochwalić się setkami milionów pobrań, silnym wpływem popkultury i nie tylko. Jednakże, nie jest to jedyna gra match-3 na świecie i istnieje wiele innych, które przyciągają unikatowymi mechanikami czy funkcjami.

Tak więc, jeśli lubicie styl gier typu połącz trzy, ale chcecie spróbować czegoś trochę innego, mamy dla Was idealne rozwiązanie – oto nasze zestawienie najlepszych gier match-3 na Androida, które zapewnią Wam godziny zabawy i rozrywki!

Jeśli natomiast szukacie nie tylko gier puzzli, ale ogólnie poszukujecie dla siebie czegoś ciekawego do zabicia czasu, to polecamy nasze starsze zestawienia: najlepsze gry na Androida we wrześniu oraz kwiecień 2018 – Najlepsze gry na Androida.

 1. 10000000

  10000000

  10000000 to bardzo dobra i bardzo prosta gierka, w której należy wyruszyć w podróż po lochu, aby uzbierać tytułowe 10000000 punktów. Podczas wędrówki gracz musi mierzyć się z potworami, zamkniętymi drzwiami i ciągle goniącym go krawędziami planszy – a to wszystko przy pomocy łączenia w trójki odpowiednich elementów na tablicy.

 2. Onnect - Pair Matching Puzzle

  Onnect – Pair Matching Puzzle

  ONNECT to oparta na łączeniu tożsamych elementów wariacja standardowej gry typu match-3 z niezwykle wymagającymi poziomami. Znajdź pasujące płytki, połącz pary maksymalnie trzema liniami i usuń wszystkie pary płytek przed upływem czasu.

 3. Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles to bardzo udany mariaż gry strategicznej oraz match-3, w której zadaniem gracza jest nie tylko stworzyć działające imperium, ale także walczyć z potworami, bossami i innymi graczami w mechanice polegającej na łączeniu takich samych klejnotów trójkami.

 4. Puzzle & Dragons

  Puzzle & Dragons

  Puzzle & Dragons to nieco bardziej klasyczne match-3, w którym łączymy elementy trójkami, aby polować na potwory i zdobywać sławę, poziomy czy nowe przedmioty. Prosta i niewymagająca rozgrywka sprawia, że gra nadaje się dla mniej doświadczonych graczy.

 5. Gems of War

  Gems of War

  Gems of War to gra match-3 od twórców takich klasyków jak Puzzle Quest 1 i 2 – rozgrywająca się w tym samym świecie gra strategiczna opiera mechanikę walki o match-3. Stwórz własnego bohatera, dodaj mu armię i wyrusz na podbój świata przy pomocy łączenia klejnotów mocy!

Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi
Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi

Imprezy zwykle są pełne atrakcji, gości i możliwości dobrego spędzenia czasu. Wiele osób pije, gra w beer ponga – inni oglądają filmy lub po prostu rozmawiają ze sobą. W niektórych przypadkach ludzie mogą chcieć zagrać w grę imprezową. Istnieje niemały wybór gier na And…

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …