Jak przenieść aplikacje ze starego Androida do nowego

W dzisiejszym artykule, mamy zamiar pokazać, jak przenieść aplikacje, dokumenty i pliki – z Androida na Androida. Taka wiedza jest zdecydowanie przydatna w przypadku wymiany urządzenia na nowy, albo, gdy chcemy skonfigurować wiele urządzeń służbowych, aby miały te same ustawienia, apki, pliki itp.

Wbrew pozorom, nie jest to takie proste – zwłaszcza, jeśli chcemy ten proces nieco przyspieszyć i zautomatyzować (raczej każdy umiałby przenosić wszystko ręcznie, jednak przy dużej ilości urządzeń lub plików, może powstać niemały problem).

Dowiedz się, jak przenieść aplikacje ze starego Androida do nowego:

Jak przenieść aplikacje ze starego Androida do nowego

Android zazwyczaj ma ścisłą integrację z usługami w chmurze, ale mimo to istnieją pewne ograniczenia – dlatego ludzie zwracają się do zewnętrznych rozwiązań, aby móc przenieść dane z łatwością z jednego telefonu na drugi. Najlepszym sposobem jest właśnie wykorzystanie zewnętrznej apki, jednak można także skorzystać z Bluetootha lub NFC (choć sporo telefonów nadal nie obsługuje tego ostatniego, dlatego na razie pominiemy ten sposób).

Zacznijmy od przenoszenia przez Bluetooth:

  • Pobierz aplikację Apk Share / App Send Bluetooth.
  • Otwórz apkę i wybierz połączenie przez Bluetooth.
  • Zaznacz aplikacje/pliki do wysłania (możliwe, że konieczne będzie nadanie uprawnień aplikacji).
  • Kliknij przycisk udostępniania, tutaj znowu wybierz Bluetooth (istnieją także inne sposoby, jak np. przez e-mail, ale będą one zdecydowanie wolniejsze).

  • Odszukaj ID drugiego telefonu i go wybierz.
  • Zaakceptuj połączenie na drugim telefonie.
  • Gotowe! Wszystkie wybrane pliki i aplikacje powinny przenieść się na nowy telefon.

Alternatywnie, możecie skorzystać z aplikacji, która użyje połączenia internetowego, aby przesłać pliki. Przykładem takiej aplikacji może być Mi Drop, który pozwala po zainstalowaniu zintegrować apki pomiędzy urządzeniami.

Użytkowanie Mi Drop, oraz podobnych mu aplikacji, jest nawet prostsze niż przesyłanie przez Bluetooth – należy zainstalować apkę na obu telefonach i je ze sobą połączyć, a następnie wybrać pliki, które powinny zostać przeniesienie. Wszystko dokona się automatycznie! Prawda, że proste?

Druga opcja wymaga oczywiście połączenia z siecią, dlatego zalecamy przy niej stosować sieć Wi-Fi, gdyż używanie danych z telefonu może znacznie nadwyrężyć Wasz limit.

Jeśli poszukujecie innych porad dotyczących obsługi telefonu, zerknijcie na nasze poprzednie artykuły, porady i Wskazówki: Dostosuj swój pasek nawigacyjny na Androida oraz jak odblokować telefon z systemem Android, jeśli zapomniałeś hasła.

  1. Apk Share / App Send Bluetooth

    Apk Share / App Send Bluetooth

    Aplikacja do łączenia dwóch telefonów przy pomocy Bluetooth i wysyłania większych ilości plików – włącznie z aplikacjami. Jeśli potrzebujecie przesłać wiele danych na raz, jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że nie potrzebne jest połączenia z internetem. 

  2. Samsung Smart Switch Mobile

    Samsung Smart Switch Mobile

    Smart Switch Mobile umożliwia przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami Samsung przez sieć bezprzewodową. Aplikacja zajmie się między innymi przenoszeniem rejestru połączeń, zdjęć, dokumentów, wiadomości, listy kontaktów, ustawień, aplikacji, plików audio i wideo. Niestety, działa jedynie na urządzeniach z marki Samsung.

  3. Mi Drop

    Mi Drop

    Mi Drop to aplikacja, która stworzy połączenie Wi-Fi pomiędzy telefonami, bez wykorzystania Bluetooth czy danych telefonu. Apka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, a także zapewnia bardzo dużą prędkości przesyłu. 

  4. Phone Clone

    Phone Clone

    Narzędzie dedykowane dla urządzeń Huawei – niestety, nie jest skonfigurowana dla innych telefonów. Pozwala na szybkie i sprawne przeniesienie wszystkich plików przy pomocy połączenia Wi-Fi. Jeśli posiadacie telefon marki Huawei i szukacie sposobu na przeniesienie apek i dokumentów – jest to najlepszy możliwy wybór.

Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp
Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp

WhatsApp ogłosił nowe narzędzia i efekty dla połączeń wideo. Platforma komunikacyjna umożliwia teraz dodawanie filtrów AR i tła do połączeń wideo, podobnie jak między innymi Google Meet i Zoom. WhatsApp twierdzi, że te nowe dodatki nadadzą rozmowom wideo osobisty charakter, z…

Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku
Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku

Użytkownicy mogą szybko i wygodnie generować napisy do filmów TikTok. Dzięki napisom Tiktok prawie każdy może oglądać polecane filmy, niezależnie od możliwości audio. Mając to na uwadze, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego warto i jak dodać automatyczne napisy TikTok do własnych…