Czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do czatowania na świecie – codziennie korzystają z niej miliony użytkowników, którzy wymieniają wiadomości za pośrednictwem czatów prywatnych lub grupowych. Dzięki szyfrowaniu end-to-end, WhatsApp jest w większości bezpieczną usługą komunikacyjną, jednak, jak w przypadku każdej komunikacji wysyłanej przez Internet, zawsze istnieją zagrożenia bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o zaufanie do innych ludzi.

Dużym problemem jest tutaj tworzenie zdjęć z rozmów, aby wysyłać je potem innym ludziom, albo wyłapywać na stałe rzeczy, które były przeznaczone do usunięcia po odczytaniu. Czy nie byłoby wspaniale korzystać z tej samej funkcji, którą posiada Snapchat, która ostrzega Cię, gdy ktoś robi zrzut ekranu? Czy WhatsApp ma tę samą funkcję?

Dowiedz się, czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy:

Czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy

Niestety, WhatsApp po wielu debatach postanowił nie tworzyć takiej funkcji – zamiast tego, poszli w nieco inną stronę i umożliwili ludziom blokowanie robienia zrzutu ekranu w aplikacji. Oczywiście nadal można zrobić zdjęcie innym telefonem, ale to już wymaga przygotowania, przed którym trudno się zabezpieczyć.

Nowe zabezpieczenia pozwalają zablokować możliwość robienia zrzutów ekranu z prywatnych rozmów. Nie jest to jednak domyślnie włączone – trzeba nieco zmienić ustawienia, aby włączyć tę funkcję. Zatem, jak wyłączyć możliwość robienia zrzutu ekranu? To proste, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  • Wejdźcie w swój profil, a następnie ustawienia.
  • Odnajdźcie funkcję Zrzuty Ekranu.
  • Wyłączcie ją.

Należy tutaj dodać, że funkcja ta jest na razie w wersji beta i praktycznie co tydzień wychodzi jej nowa wersja, więc instrukcja może się nieco zmienić – jednak ogólne założenia nie powinny ulec zmianie. Jako wersja beta, nie każdy użytkownik ma dostęp do tej funkcjonalności, w takim wypadku pozostaje jedynie czekać, aż będzie ona wypuszczona dla wszystkich.

Jeśli gdzieś w internecie znajdziecie apkę, która wysyła powiadomienia gdy ktoś zrobi zdjęcie Waszej rozmowie – nie ufajcie jej. Obecnie nie znaleźliśmy żadnej bezpiecznej apki tego typu, większość z nich to były sposoby na wyłudzenie danych osobowych albo dostepu do konta!

Jeśli poszukujecie innych informacji o WhatsApp, sprawdźcie nasze poprzednie artykuły: zalety i wady WhatsApp, które musisz poznać oraz jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to prosta i intuicyjna aplikacja do komunikowania się między sobą przy pomocy połączenia internetowego. Wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych czy dzwonienie nie wymaga posiadania połączenia z siecią komórkową – potrzebujecie jedynie sprawnego Wi-Fi w okolicy.

Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida
Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida

W dzisiejszych czasach używamy smartfonów niemal do wszystkiego – rozmów z przyjaciółmi, lub do pobierania nowych zdjęć, smartfony stały się ważną częścią naszego życia. Teraz, przy całym tym surfowaniu i przeglądaniu internetu, czasami znajdujemy coś, co chcemy zapisać…

Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?
Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?

Prywatność online jest rosnącym zmartwieniem osób surfujących po Internecie. Podczas badania w styczniu 2019 roku 53% użytkowników online stwierdziło, że w tamtym roku bardziej obawiają się o swoją prywatność online niż w roku poprzednim. Z tymi rosnącymi obawami użytkownicy …