Jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidzie

Wyświetlanie aplikacji na ekranie głównym Androida nie pokaże Wam każdej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Aby zobaczyć pełną listę zainstalowanych, w tym także te ukryte, należy dokonać pewnych zmian w ustawieniach.

Dowiedz się, jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidzie:

Jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidzie

Niektóre aplikacje w Androidzie mogą zostać ukryte, aby niepożądane osoby nie wiedziały, że zostały one zainstalowane. Najczęściej są to aplikacje do kontroli rodzicielskiej, aby dziecko nie wiedziało o jej działaniu, lub nie mogło jej usunąć w jakiś zmyślny sposób (większość takich apek ma zabezpieczenia przed usunięciem, jednak żadne zabezpieczenie nie jest doskonałe).

Na początek, krótka instrukcja, jak ukryć apkę. Aby to zrobić, wejdźcie w ekran główny wszystkich aplikacji – zwykle poprzez przeciągnięcie ekranu do góry. Tam kliknijcie na trzy kropki u góry po prawej stronie, aby otworzyć funkcje – i wybierzcie „Ukryj”. Potem wystarczy wybrać, które z aplikacji chcecie mieć ukryte.

Teraz, aby zobaczyć ukryte aplikacje, należy aktywować ich wyświetlanie. Nie jest to trudne, jednak gdy ktoś tej opcji nie szuka, to trudno jest na nią wpaść przez przypadek. Podążajcie za tą instrukcją:

  • Wejdź w ekran główny wszystkich aplikacji.
  • Kliknij trzy kropki u góry po prawej, aby otworzyć funkcje.
  • Wybierz „Ukryte aplikacje” (napis może się różnić w zależności od wersji Androida – może to być inny, podobny napis – na przykład „Ukryte”).
  • Gotowe! Zobaczysz teraz listę wszystkich ukrytych aplikacji.

Alternatywnym sposobem, będzie zainstalowanie launchera, który nie pozwala na ukrywanie apek, lub automatycznie wykrywa i powiadamia o ukrytych programach. W ten sposób możecie odkryć ukryte aplikacje – warto sprawdzić telefon, jeśli kupujecie używany, albo chcecie sprawdzić czy nikt Was nie śledzi 😉

Jeśli natomiast poszukujecie więcej porad dotyczących Androida, sprawdźcie nasze poprzednie artykuły, porady i wskazówki: dostosuj swój pasek nawigacyjny na Androida lub jak stworzyć i zapamiętać silne hasło na Androida.

  1. ZenUI Launcher

    ZenUI Launcher

    ZenUI to prosty i przyjemny Launcher od sprawdzonej firmy Asus, który pozwala na ekstensywną konfigurację wyglądu i funkcjonalności Waszego telefonu. Jeśli poszukujecie odświeżenia swojego Androida – spróbujcie z ZenUI. 

Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida
Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida

W dzisiejszych czasach używamy smartfonów niemal do wszystkiego – rozmów z przyjaciółmi, lub do pobierania nowych zdjęć, smartfony stały się ważną częścią naszego życia. Teraz, przy całym tym surfowaniu i przeglądaniu internetu, czasami znajdujemy coś, co chcemy zapisać…

Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?
Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?

Prywatność online jest rosnącym zmartwieniem osób surfujących po Internecie. Podczas badania w styczniu 2019 roku 53% użytkowników online stwierdziło, że w tamtym roku bardziej obawiają się o swoją prywatność online niż w roku poprzednim. Z tymi rosnącymi obawami użytkownicy …