Jak zmienić prędkość wideo na TikTok

TikTok to społecznościowa sieć do udostępniania i odtwarzania wideo online, która zdobywa coraz więcej użytkowników i stała się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w Sklepie Play w ostatnich latach.

Platforma posiada kilka funkcji edycji wideo, a jedną z nich jest możliwość zwiększenia lub zmniejszenia prędkości filmów, które użytkownicy publikują. Sprawdź poniżej, jak nagrywać i publikować filmy z różnymi prędkościami na TikTok.

Dowiedz się, jak zmienić prędkość wideo na TikTok:

Jak zmienić prędkość wideo na TikTok

Zmiany prędkości odtwarzania najłatwiej jest wprowadzić na samym początku – nagrywając nowy filmik. W tym celu wystarczy podążać za krótką i prostą instrukcją:

 • Otwórz TikTok i kliknij ikonę „+” w dolnym rogu, aby opublikować wideo.
 • Kliknij „Prędkość” w prawym górnym rogu, aby wybrać prędkość nagrywanego wideo.
 • Menu prędkości zostanie wyświetlone nad przyciskiem nagrywania. Wybierz z jaką chcesz nagrywać.
 • Z ustawioną prędkością, kliknij przycisk nagrywania, aby nagrać wideo. Dokonaj edycji i opublikuj go normalnie.
 • Gotowe! Prawda, że proste?

Zmiana prędkości jest możliwa także dla już nagranych filmików. W tym celu należy także wejść w panel dodawania wideo do publikacji, tylko zamiast tworzyć nowy filmik – wybrać jakiś już istniejący:

 • Wybierz jeden lub więcej filmów i kliknij „Dalej” w prawym dolnym rogu.
 • Poczekaj, aż film się załaduje i kliknij ikonę zegara w dolnym menu. Z otwartym menu prędkości, wybierz jedną z opcji, aby zastosować do wideo.
 • Dokończ zamieszczanie filmiku tak, jak robi się to standardowo.
 • Gotowe! Twój nowy filmik teraz będzie miał odpowiednio nastawioną przez Ciebie prędkość.

Istnieje jeszcze trzecia metoda – jest ona przydatna, gdy chcecie przyspieszyć (lub spowolnić) tylko fragment nagrania, a nie całe wideo. W tym celu musicie dokonać edycji samego filmiku i zamieścić go normalnie. Do tego celu możecie użyć jednej z wielu aplikacji do edycji i obróbki wideo, my np. polecamy Videoshop i Efectum, które nie tylko pozwolą właśnie na spowolnienie lub przyspieszenie fragmentów filmów, ale także mogą dodać efekty czy dźwięki.

Jeśli poszukujecie większej ilości porad do TikToka, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi artykułami: jak uzyskać Dark Mode dla TikToka na Androidzie oraz najlepsze sposoby na pobranie filmików z TikToka na Androida.

 1. Videoshop - Video Editor

  Videoshop – Video Editor

  Videoshop to dosyć rozbudowane narzędzie do obróbki wideo, bezpośrednio na urządzeniach z systemem Android. Jeśli potrzebujecie potężnych funkcji i narzędzi edytorskich – ten program jest do tego idealny.

 2. Efectum – Zwolnione tempo, Przyspieszony film

  Efectum – Zwolnione tempo, Przyspieszony film

  Efectum to proste narzędzie do nakładania szybkich efektów na filmiki nagrywane Androidem. Jego główną cechą jest możliwość spowalniania lub przyspieszania fragmentów nagrania w szybki i skuteczny sposób.

Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida
Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na Androida

W dzisiejszych czasach używamy smartfonów niemal do wszystkiego – rozmów z przyjaciółmi, lub do pobierania nowych zdjęć, smartfony stały się ważną częścią naszego życia. Teraz, przy całym tym surfowaniu i przeglądaniu internetu, czasami znajdujemy coś, co chcemy zapisać…

Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?
Tor vs. VPN: Jaka różnica i co jest lepsze?

Prywatność online jest rosnącym zmartwieniem osób surfujących po Internecie. Podczas badania w styczniu 2019 roku 53% użytkowników online stwierdziło, że w tamtym roku bardziej obawiają się o swoją prywatność online niż w roku poprzednim. Z tymi rosnącymi obawami użytkownicy …