Najlepsze gry dla mózgu, czyli popraw swoją pamięć i koncentrację

Czy to w pracy, czy w szkole, ludzie w dzisiejszych czasach są pod ogromną presją, aby być coraz lepszym i lepszym! Stres i presja mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie i muszą być kontrolowane.

Z tego też powodu, spora liczba osób jest zmęczona, ma gorszą koncentrację, czy nie zapamiętuje mniej istotnych faktów – kto z nas nie zapomniał, że miał kupić mleko i tego nie zrobił! Oczywiście, można brać różne suplementy na wzmocnienie mózgu, jak np. kwasy omega-3, ale można także pomóc sobie w inny sposób – korzystając z darmowych aplikacji.

Tak, istnieją aplikacje, które poprawią Waszą koncentrację i pamięć (a także logiczne myślenie). Mowa tutaj o popularnych ostatnimi czasy aplikacjach z zagadkami logicznymi czy łamigłówkami. Istnieje wiele darmowych programów tego typu i dzisiaj przedstawimy Wam najlepsze pozycje, które możecie wybrać i zafundować sobie SPA mózgu.

Jeśli chcecie poznać także inne zestawy gier, które będą wspierać Wasze myślenie, sprawdźcie nasze zestawienia najlepszych gier logicznych na Androida oraz 5 najlepszych quizów na Androida.

Oto 5 najlepszych gier dla mózgu, które poprawią Twoją pamięć i koncentrację:

 1. Brain It On! - Physics Puzzles

  Brain It On! – Physics Puzzles

  Brain It On pomoże Ci aktywować mózg i moc myślenia – zaimplementowano w tej grze setki zagadek rozwijających umysł. Zbieraj punky i pnij się w rankingu najlepszych mózgowców – pokonaj tysiące poziomów, które można odblokować całkowicie za darmo.

 2. Nonogramy Katana

  Nonogramy Katana

  Nonogramy, znane także jako Hanjie czy Obrazki Logiczne, to obrazkowe układanki, w których kratki planszy muszą być zamalowane lub pozostawione puste, według liczb podanych po bokach planszy – aby ukazać ukryty obrazek. Czy dasz radę rozwiązać każdą z łamigłówek Katany?

 3. NeuroNation - brain training

  NeuroNation – brain training

  Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć, to ta aplikacja Ci w tym pomoże – zajmie tylko 15 minut dziennego rozwiązywania zadań. Twoja pamięć stanie się zdrowa, a Ty zauważysz, że zapamiętujesz więcej. Ta renomowana aplikacja ma na swoim koncie nagrodę zdrowotną za profilaktykę cyfrową od niemieckiego Federalnego Ministerstwa Zdrowia.

 4. Lumosity

  Lumosity

  Lumosity to jedna z najwyżej notowanych darmowych gier mózgowych na Androida. Podczas korzystania z Lumosity, można trenować swój mózg z różnych interaktywnych gier logicznych – pomoże Ci to w rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów, rzucając wyzwanie Twoim mięśniom psychicznym w wielu segmentach.

 5. Empires & Puzzles: RPG Quest

  Empires & Puzzles: RPG Quest

  Coś bardziej dla graczy – Empire & Puzzles to taktyczny match 3 z rozbudowaną mechaniką walki i zarządzaniem. Jak taka gra może wpływać na rozwój mózgu? Gry logiczne z typu łączenia w trójki ogólnie mają dobre opinie wśród specjalistów – wiele badań udowodniło, że wspierają one budowanie nowych neuronów i poprawiają koncentrację wraz z pamięcią.

Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi
Najlepsze gry na imprezy domowe do grania z przyjaciółmi

Imprezy zwykle są pełne atrakcji, gości i możliwości dobrego spędzenia czasu. Wiele osób pije, gra w beer ponga – inni oglądają filmy lub po prostu rozmawiają ze sobą. W niektórych przypadkach ludzie mogą chcieć zagrać w grę imprezową. Istnieje niemały wybór gier na And…

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …