Zalety i wady WhatsApp, które musisz poznać

WhatsApp jest obecnie jednym z najbardziej popularnych komunikatorów – używany praktycznie na całym świecie, przez miliony użytkowników. Jednak czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym, jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Czy WhatsApp w ogóle ma jakieś wady?

W dzisiejszym artykule przedstawimy największe plusy i minusy WhatsApp – zatem, jeśli potrzebujecie takiego zestawienia mocnych i słabych stron, to zapraszamy do lektury!

Dowiedz się, jakie są zalety i wady WhatsApp:

Zalety i wady WhatsApp

Nie ma co ukrywać, że zalet WhatsApp ma wiele – nie bez powodu tak szybko podbił rynek i do tej pory utrzymuje się na pierwszym miejscu. Oto najważniejsze z nich:

Zalety

 • Bezpieczeństwo – WhatsApp korzysta z całkiem skutecznego systemu szyfrowania, który nie pozwala osobom niepowołanym na przechwytywanie wiadomości.
 • Jest całkowicie darmowy.
 • Łatwy i przyjazny interfejs – intuicyjny nawet dla osób nieobeznancyh w komunikatorach.
 • Może być używany z wirtualnym numerem.
 • Brak uciążliwych reklam wbudowanych w aplikację.
 • Wysyłanie plików tekstowych i dokumentów do 100MB.
 • Szybka rejestracja – może potrwać nawet mniej niż minutę!
 • Bardzo duża baza użytkowników.

Jednak w przypadku takiego zestawienia, jak nasze, nie możemy opierać się tylko na zaletach – musimy także przedstawić wady.

Wady

 • Tylko jedno konto biznesowe na numer telefonu – sprawia to wiele problemów osobom, które posiadają dwie firmy, albo chcą udostępnić swoje konto biznesowe innym osobom.
 • Funkcje ograniczające spam są niezbyt dobrze zoptymalizowane – istnieje duża szansa, że takowy dostaniemy.
 • Każdy, kto ma do Ciebie numer, może przeglądać Twoją aktywność i zdjęcie profilowe.
 • Przekazywanie zebranych danych do Facebooka.
 • Bez odpowiednich ustawień, potrafi zajmować bardzo dużo miejsca na dysku telefonu.

Jak widać, przedstawione wady są raczej o wiele mniej uciążliwe, niż zalety, które zyskujemy użytkowując WhatsApp. Potencjalny spam może być uciążliwy, a przekazywanie danych do Facebooka nie wszystkim się podoba, lecz z dobrą konfiguracją aplikacji, można w pewnym stopniu temu przeciwdziałać. 

Jeśli jednak stwierdzacie, że wady są większe niż zalety (lub po prostu znudził się Wam WhatsApp), to możecie zerknąć na nasze zestawienia innych, podobnych aplikacji – jak omówienie WhatsApp Plus, oraz co daje przejście na Telegram

Ewentualnie, zerknijcie poniżej na dwie najlepsze alternatywy wobec WhatsApp.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger to niezwykle popularna apka do komunikacji z rodziną, znajomymi czy nawet – partnerami biznesowymi. Dzięki darmowej usłudze, łatwemu interfejsowi i możliwości całkowitego zastąpienia tradycyjnych metod SMSowania czy dzwonienia, bardzo szybko podbiła ona rynek komunikatorów mobilnych.

 2. Telegram

  Telegram

  Telegram to łatwa w użyciu alternatywa dla WhatsApp, którego głównym wyróżnikiem jest bardzo dobra ochrona danych i prywatność użytkowników. Drugą opcją, dla której użytkownicy chwalą sobie ten program, jest możliwość tworzenia czatów do 200 osób oraz udostępnianie aż do 1GB wideo!

 3. Signal

  Signal

  Signal to kolejny, zdobywający popularność komuniaktor, który może pochwalić się bardzo dobrymi i mocnymi zabezpieczeniami oraz wysoką poufnością danych. Choć aplikacja nie jest tak rozbudowana jak Telegram, to wciąż się rozwija i nowe funkcje dochodzą w miarę regularnie – dla kogoś, kto nie chce korzystać z WhatsAppa a zraził się do Telegrama, to jest świetna alternatywa.

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…