Jak wyłączyć funkcję SMS w aplikacji Facebook Messenger

Dzięki ostatniej aktualizacji, Facebook Messenger może wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, tak jak aplikacja SMS dołączona do telefonu. Ta aktualizacja zmusza jednak do wybrania aplikacji Messenger jako domyślnej aplikacji SMS.

Zawiera ona również każdy pojedynczy wątek wiadomości SMS na liście czatów Facebooka w porządku chronologicznym, co sprawia, że lista rozmów jest myląca i trudna w użyciu. Nic zatem dziwnego, że sporo osób chce wyłączyć nową funkcję – a my pokażemy Wam, jak to zrobić.

Dowiedz się, jak wyłączyć funkcję SMS w aplikacji Facebook Messenger:

Jak wyłączyć funkcję SMS w aplikacji Facebook Messenger

Poza tym, że po prostu niewygodnie się tego używa, to na dodatek można przypadkowo wysyłać wiadomości, które kosztują prawdziwe pieniądze. Jak łatwo zauważyć, używanie Messengera jako apki do smsów może przynieść więcej problemów, niż pożytku. Jeśli także uważacie te problemy za przekreślające użytkowanie Messengera w formie aplikacji do SMS – ten tutorial pokaże Wam, jak wyłączyć tę nową funkcję.

Oto lista prostych kroków do wykonania:

  • Otwórz aplikację Messenger.
  • Przejdź do ostatniej zakładki z ikoną użytkownika.
  • Dotknij opcji SMS.
  • Wyłącz funkcję domyślnej aplikacji SMS.

Ponieważ właśnie wyłączyliśmy aplikację SMS, system będzie potrzebował innego programu do przejęcia tej roli. W wyskakującym okienku, które prosi o wybranie innej domyślnej aplikacji SMS, kliknijcie Przejdź do Ustawień. Tam wybierzcie jedno z dostępnych narzędzi jako domyślną aplikację SMS.

I to w sumie wszystko. Jeśli chcecie się dowiedzieć o innych aspektach, o których mogliście nie wiedzieć, zerknijcie na nasz artykuł o trikach do Messengera, które warto znać. Jeśli natomiast macie problemy po ostatniej aktualizacji, możecie zerknąć na najczęstsze problemy z Messengerem i jak je rozwiązać.

  1. Messenger

    Messenger

    Facebook Messenger to popularna aplikacja bazująca na czatach Facebooka, służąca do komunikowania się ze znajomymi z wyżej wymienionego portalu społecznościowego. Jej użytkowanie jest proste i intuicyjne, przypominające obsługę natywnych aplikacji do obsługi SMSów.

Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram
Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram

Czy używacie Instagrama tylko do celów osobistych, aby pokazać swoim przyjaciołom i rodzinie najciekawsze zdjęcia, czy jako strategie biznesową – to prawdopodobnie chcecie, aby Wasze posty były oglądane przez jak najwięcej osób. Wiedząc, kto Was obserwuje i sprawdza kon…