Najlepsze aplikacje do audiobooków, które możesz wykorzystać na swoim Androidzie

Audiobooki są coraz bardziej modne – można słuchać książek prawie cały czas, podczas jazdy, pracy lub do snu. Przewaga audiobooka nad zwykłymi książkami jest tutaj znaczna – trudno sobie wyobrazić czytanie książki w ciemnym autobusie czy podczas spaceru.

Istnieje wiele różnych platform, aplikacji i usług, które nie tylko pozwalają na zakup – ale także na natywną obsługę audiobooków. Te lepsze, powoli stają się swego rodzaju platformami społecznymi, gdzie można wymieniać się ocenami, doświadczeniami czy także wrzucać własne przemyślenia.

W przypadku audiobooków jest to o tyle istotne, że poza samą książką często wybiera się także spośród lektorów – niektózy czytają słabiej inni natomiast lepiej. Dzięki temu ma się większą szansę, że nie odbijemy się od kogoś z nudnym głosem, albo niepasującym do danej powieści.

Wybór aplikacji może być trudny, zwłaszcza gdy wpisanie „audiobook” w wyszukiwarce sklepu play może wypluć tysiące wyników. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najciekawsze i najlepsze aplikacje, które wspomogą Was w audiobookowym szaleństwie – zerknijcie sami i wybierzcie sobie taką, która odpowiada Wam najbardziej.

Jeśli zamiast audiobooków wolicie e-booki – sprawdźcie nasze zestawienie programów do emulowania czytników na Androidzie.

 1. Empik Go - audiobooki i ebooki

  Empik Go – audiobooki i ebooki

  Empik to znana i lubiana w Polsce sieć, sprzedająca książki, audiobooki oraz wiele innych przedmiotów. Ich aplikacja, Empik Go, pozwala na bezpośredni zakup książek i audiobooków na czytnik – a następnie ich odsłuchiwanie w aplikacji.

 2. Książki Google Play

  Książki Google Play

  Książki Google Play to prosta aplikacja połączona z wyszukiwarką Google, która pozwala na znajdywanie, zakup, pobieranie i czytanie e-booków oraz audiobooków na telefonie z Androidem.

 3. Audible for Android

  Audible for Android

  Audible jest biblioteką online, zawierającą około 200 tysięcy audiobooków – poza tym, sklep ten pozwala na odsłuchiwanie swoich zbiorów bez konieczności instalacji zewnętrznej apki.

 4. Scribd - Read Unlimited Books

  Scribd – Read Unlimited Books

  Scribd korzysta z funkcji subskrypcji, a także pozwala an zakup tytułów osobno. Subskrypcja co miesiąc udostępnia użytkownikowi 3 książki i 1 audiobooka do wyboru. Poza dłuższymi dziełami Scribd oferuje także gazety, czasopisma i dostęp do wiadomości.

 5. Storytel

  Storytel

  Storytel jest popularnym serwisem z książkami, udostępnianymi w formie subskrypcji. Duże zbiory audiobooków czytane przez znane osoby pozwala na tysiące godzin zanurzenia się w książkach, bez konieczności kupowania i przechowywania tradycyjnych, papierowych wydań.

Jak zarabiać pieniądze na TikTok
Jak zarabiać pieniądze na TikTok

TikTok potrafi pochłonąć czas niczym wielki potwór go pożerający – na pewno nie raz zastanawialiście się, gdzie się ten czas podział podczas przeglądania filmików na TikTok? I prawdopodobnie nie raz zastanawialiście się, jak to jest, że niektórzy z twórców na tej platfo…

Jak korzystać z Instagram Security Checkup
Jak korzystać z Instagram Security Checkup

Instagram jest uważany za króla mediów społecznościowych. Od firm po prywatne konta, każdy na platformie stara się przyciągnąć zaangażowanych użytkowników do śledzenia swojego profilu. Mimo to, bezpieczeństwo jest najważniejszą troską każdego użytkownika, ponieważ ryzyko naru…

Jak wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp
Jak wysyłać zdjęcia jako dokumenty na WhatsApp

Udostępnianie zdjęć lub plików graficznych bezpośrednio w WhatsApp spowoduje ich kompresję, zmniejszenie rozdzielczości i jakości. Aplikacja do przesyłania wiadomości robi to dla sprawnej transmisji danych. Podczas gdy na ekranie telefonu teoretycznie nic się nie zmienia, obr…