Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp

Niedawno funkcja była dostępna tylko w BETA, jednak WhatsApp w czwartek wreszcie uruchomił tę bardzo oczekiwaną funkcję „Znikających Wiadomości” dla wszystkich użytkowników, tym samym pozwalając im tworzyć wiadomości, które znikną po 7 dniach od ich wysłania.

Funkcja ta jest dostępna zarówno dla czatów indywidualnych, jak i grupowych – jednak w czatach grupowych administratorzy grupy będą mogli wyłączyć funkcję Znikających Wiadomości.

Dowiedz się, jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp:

Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp

WhatsApp próbuje stworzyć wrażenia jak najbliższe prawdziwej konwersacji – jak piszą jego właściciele, słowa wypowiedziane nie zawsze muszą zostawać między ludźmi na zawsze. Dlatego też wprowadzili rozwiązanie Znikających Wiadomości – wysłanie takiego tekstu sprawi, że zniknie on 7 dni po jego napisaniu.

Pozwala to na nieco luźniejsze pisanie – choć osobiście uważamy, że 7 dni to bardzo długi okres czasu (być może zostanie zmniejszony, lub możliwy do konfiguracji), jednak jest to już duży krok naprzód, w porównaniu do wcześniejszego rozwiązania.

Funkcja Znikających Wiadomości będzie dostępna na wszystkich urządzeniach obsługiwanych przez WhatsApp, w tym oczywiście na urządzeniach z systemami Android, a także na platformach WhatsApp Web i Desktop. Warto zaznaczyć, że włączenie tej opcji sprawia, że wszystkie wiadomości od tego momentu będą znikać po 7 dniach – czy to filmiki, zdjęcia, czy sam tekst. 

Skoro już wiecie co nieco o najnowszej aktualizacji, to przejdźmy do tego, jak ją włączyć?

  • Otwórz czat WhatsApp.
  • Stuknij nazwę kontaktu.
  • Stuknij przycisk Znikające Wiadomości.
  • Jeśli pojawi się monit, dotknij przycisku KONTYNUUJ.
  • Wybierz opcję Wł.

W ten sam sposób wyłączycie funkcję, wybierając w punkcie 5 wyłączenie, zamiast włączenia.

Jeśli WhatsApp jest Waszym głównym komunikatorem, a lubicie znać swoje oprogramowanie od podszewki – polecamy zapoznać się z naszym poprzednim artykułem, w którym znajdziecie spory zbiór porad, tricków i instrukcji do WhatsApp. Natomiast dla osób, które wolą mniejszą dawkę wiedzy, a mimo to chcą znać najważniejsze funkcje WhatsApp – zapraszamy do tego krótszego artykułu.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to wciąż prężnie rozwijająca się aplikacja do komunikacji, przy pomocy połączenia bezprzewodowego. Dzięki prostej obsłudze i rejestracji użytkowników po numerze telefonu – apka jest ciągle na szczycie listy wybieranych sposobów komunikacji pomiędzy rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami.

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…