Najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo

Jeszcze do niedawna wideokonferencje były technologią o niskim poziomie zaawansowania, wykorzystywaną przez nielicznych pracowników zdalnych lub w rozmowach między odległymi przyjaciółmi i rodziną. Dziś ta forma oraz jej użyteczność wzrosły – większość biznesów prowadzi regularne wideokonferencje, a pracownicy rozmawiają ze sobą przy pomocy połączeń wideo.

Jak jednak wybrać odpowiednią aplikację? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych, darmowych aplikacji do prowadzenia wideokonferencji i rozmów wideo – sprawdźcie sami, które odpowiadają Wam najbardziej.

Dowiedz się, jakie są najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo:

Najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo

Wysokiej jakości oprogramowanie do prowadzenia wideokonferencji musi robić coś więcej niż tylko pokazywać twarz światu – dobre narzędzie do prowadzenia wideokonferencji sprawia, że tworzenie linku do spotkania lub wybieranie numeru, zapraszanie i dodawanie większej liczby osób do rozmów jest proste. 

Poza tym należy zwracać uwagę na takie funkcjonalności, jak – udostępnianie ekranu, pisanie w trakcie konferencji, niezawodność. Czasami może się okazać, że konieczną opcją jest narysowanie czegoś na wspólnej tablicy! 

Postaraliśmy się, aby wybrane przez nas aplikację miały jak najwięcej z potrzebnych funkcjonalności – jednocześnie będąc niezawodnymi, aby nie przerywały połączenia w połowie, a także darmowymi, specjalnie dla tych, którzy niekoniecznie chcą ich używać w celach zawodowych i komercyjnych.

Poniżej znajdziecie kilka aplikacji, z opisem co Wam zaoferują. Nasza rada – sprawdzcie opis każdej z nich, interfejs, a następnie sami zdecydujecie, która Wam najlepiej pasuje. Oczywiście, nie są to jedyne programy tego typu, ale wybraliśmy najlepsze z dużego worka – jeśli czujecie się wystarczająco pewnie, możecie poszukać alternatyw.

Możecie także sprawdzić nasz spis najlepszych aplikacji do pracy zdalnej, w którym znajdziecie czaty i organizery – lub sprawdzić naszą poprzednią listę z aplikacjami do komunikacji grupowymi.

 1. Slack

  Slack

  Slack to wszechstronna aplikacja, służąca do komunikacji z wieloma użytkownikami jednocześnie. Jej głównym atutem jest czat, jednak pozwala ona także na wykonywanie połączeń wideokonferencyjnych z 15 osobami jednocześnie – poza tym, udostępnia także funkcję tablicy i rysowania w trakcie połączenia. 

 2. GoToMeeting

  GoToMeeting

  Klasyczny komunikator wideo, pozwalający na darmowe łączenie się z 15 osobami w formie wideokonferencji. Jego główną zaletą jest prostota i mała waga, dzięki czemu powinien działać nawet na starszych Androidach. Jest on także wymieniany jako niezawodny komunikator, jeśli chodzi o stałość i jakość połączenia.

 3. Hangouts

  Hangouts

  Hangouts pozwala na nawiązywanie rozmów wideo z maksymalnie 10 osobami na raz. Poza tym daje on użytkownikom funkcję szybkiego udostępniania zdjęć i wiadomości w trakcie połączenia. Hangouts pozwala także na dostęp do kalendarza czy planera zadań, co ułatwia zaplanowanie dnia i spotkania.

 4. Skype

  Skype

  Skype to sprawdzony i znany od dawna komunikator, który może z powodzeniem robić za platformę do wideokonferencji. Poza opcją na połączenia wideo pozwala on także symulować standardowe połączenia telefoniczne lub czat – również z wieloma użytkownikami jednocześnie.

 5. ZOOM Cloud Meetings

  ZOOM Cloud Meetings

  Zoom Cloud Meetings to prosty i szybki sposób na stworzenie pokoju do połączenia wideo czy wideokonferencji. Pozwala na połączenie ze sobą aż do 100 użytkowników jednocześnie, a także na zapraszanie użytkowników przy pomocy zwykłego linku. Aplikacja mało zajmuje i jest w miarę szybka – choć może nieco tracić na jakości przy połączeniach z graniczną liczbą użytkowników.

Najlepsze aplikacje do uzyskania darmowego WiFi
Najlepsze aplikacje do uzyskania darmowego WiFi

Dla wielu podróżników znalezienie WiFi to święty Graal. Niezależnie od tego, czy chcecie znaleźć nową trasę, czy zamówić Ubera, ważne jest, aby znaleźć połączenie. Na szczęście liczba publicznych hotspotów WiFi rośnie i możecie być na bieżąco z ich lokalizacją i wydajnością, …

Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp
Jak aktywować Znikające Wiadomości na WhatsApp

Niedawno funkcja była dostępna tylko w BETA, jednak WhatsApp w czwartek wreszcie uruchomił tę bardzo oczekiwaną funkcję „Znikających Wiadomości” dla wszystkich użytkowników, tym samym pozwalając im tworzyć wiadomości, które znikną po 7 dniach od ich wysłania. Funk…