Najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo
Jeszcze do niedawna wideokonferencje były technologią o niskim poziomie zaawansowania, wykorzystywaną przez nielicznych pracowników zdalnych lub w rozmowach między odległymi przyjaciółmi i rodziną. Dziś ta forma oraz jej użyteczność wzrosły – większość biznesów prowadzi regularne wideokonferencje, a pracownicy rozmawiają ze sobą przy pomocy połączeń wideo.
Jak jednak wybrać odpowiednią aplikację? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych, darmowych aplikacji do prowadzenia wideokonferencji i rozmów wideo – sprawdźcie sami, które odpowiadają Wam najbardziej.
Dowiedz się, jakie są najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo:
Najlepsze aplikacje do bezpłatnych wideokonferencji i połączeń wideo
Wysokiej jakości oprogramowanie do prowadzenia wideokonferencji musi robić coś więcej niż tylko pokazywać twarz światu – dobre narzędzie do prowadzenia wideokonferencji sprawia, że tworzenie linku do spotkania lub wybieranie numeru, zapraszanie i dodawanie większej liczby osób do rozmów jest proste.
Poza tym należy zwracać uwagę na takie funkcjonalności, jak – udostępnianie ekranu, pisanie w trakcie konferencji, niezawodność. Czasami może się okazać, że konieczną opcją jest narysowanie czegoś na wspólnej tablicy!
Postaraliśmy się, aby wybrane przez nas aplikację miały jak najwięcej z potrzebnych funkcjonalności – jednocześnie będąc niezawodnymi, aby nie przerywały połączenia w połowie, a także darmowymi, specjalnie dla tych, którzy niekoniecznie chcą ich używać w celach zawodowych i komercyjnych.
Poniżej znajdziecie kilka aplikacji, z opisem co Wam zaoferują. Nasza rada – sprawdzcie opis każdej z nich, interfejs, a następnie sami zdecydujecie, która Wam najlepiej pasuje. Oczywiście, nie są to jedyne programy tego typu, ale wybraliśmy najlepsze z dużego worka – jeśli czujecie się wystarczająco pewnie, możecie poszukać alternatyw.
Możecie także sprawdzić nasz spis najlepszych aplikacji do pracy zdalnej, w którym znajdziecie czaty i organizery – lub sprawdzić naszą poprzednią listę z aplikacjami do komunikacji grupowymi.
Slack
Slack to wszechstronna aplikacja, służąca do komunikacji z wieloma użytkownikami jednocześnie. Jej głównym atutem jest czat, jednak pozwala ona także na wykonywanie połączeń wideokonferencyjnych z 15 osobami jednocześnie – poza tym, udostępnia także funkcję tablicy i rysowania w trakcie połączenia.
GoToMeeting
Klasyczny komunikator wideo, pozwalający na darmowe łączenie się z 15 osobami w formie wideokonferencji. Jego główną zaletą jest prostota i mała waga, dzięki czemu powinien działać nawet na starszych Androidach. Jest on także wymieniany jako niezawodny komunikator, jeśli chodzi o stałość i jakość połączenia.
Hangouts
Hangouts pozwala na nawiązywanie rozmów wideo z maksymalnie 10 osobami na raz. Poza tym daje on użytkownikom funkcję szybkiego udostępniania zdjęć i wiadomości w trakcie połączenia. Hangouts pozwala także na dostęp do kalendarza czy planera zadań, co ułatwia zaplanowanie dnia i spotkania.
Skype
Skype to sprawdzony i znany od dawna komunikator, który może z powodzeniem robić za platformę do wideokonferencji. Poza opcją na połączenia wideo pozwala on także symulować standardowe połączenia telefoniczne lub czat – również z wieloma użytkownikami jednocześnie.
ZOOM Cloud Meetings
Zoom Cloud Meetings to prosty i szybki sposób na stworzenie pokoju do połączenia wideo czy wideokonferencji. Pozwala na połączenie ze sobą aż do 100 użytkowników jednocześnie, a także na zapraszanie użytkowników przy pomocy zwykłego linku. Aplikacja mało zajmuje i jest w miarę szybka – choć może nieco tracić na jakości przy połączeniach z graniczną liczbą użytkowników.