Jak sprawdzić siłę sygnału pasma LTE / 4G na Androidzie

Ustalenie rodzaju połączenia LTE (4G) i siły sygnału może pomóc w zdiagnozowaniu problemów z siecią lub połączeniem, ale Android nie jest w tym bardzo pomocny. Na szczęście, istnieją aplikacje, które dadzą Wam nieco więcej wglądu.

W dzisiejszym artykule przybliżymy, jak korzystać z takiego oprogramowania.

Dowiedz się, jak sprawdzić siłę sygnału pasma LTE / 4G na Androidzie:

Jak sprawdzić siłę sygnału pasma LTE / 4G na Androidzie

Siła sygnału jest miarą tego, jak spójne i stabilne jest połączenie z siecią komórkową. Jeśli w niektórych miejscach tracisz łączność z danymi, monitorowanie siły sygnału w czasie rzeczywistym może pomóc w ustaleniu, gdzie znajdują się najgorsze martwe punkty. Jak dokładnie interpretować siłę sygnału? Jeśli Wasz telefon zgłasza sygnał o wartości -110dBm lub niższej, to już można go kategoryzować jako sygnał za słaby do komfortowego użytkowania sieci.

Aplikacji tego typu można znaleźć multum, jednak nie wszystkie one są dobre. Niektóre są darmowe, niektóre chowają się za reklamami, a jeszcze inne mogą być sprytnie zakamuflowanym programem szpiegującym. My ogólnie polecamy Signal Spy – jest to jedna z lepszych, darmowych aplikacji, do sprawdzenia mocy sygnału.

Aby aplikacja działała poprawnie, trzeba będzie zapewnić jej uprawnienia, ale poza tym jest łatwa w obsłudze – typ plug and play: powinna natychmiast zacząć wyciągać informacje o połączeniu, a w ciągu kilku sekund wyświetlić je użytkownikowi. Wystarczy po prostu odpalić aplikację, a wszystkie dane wyświetlą się na ekranie.

Signal Spy może gromadzić bardziej szczegółowe dane, dotyczące łączności po włączeniu funkcji „rozszerzonego wykrywania LTE”. Funkcja ta umożliwia anonimowe zgłaszanie do Signal Spy aktualnie podłączonych danych w celu ulepszenia bazy danych wykrywania LTE, a także potencjalnie zapewnia bardziej aktualne i dokładne wyniki podczas korzystania z aplikacji. Funkcja ta jest domyślnie wyłączona, a korzystanie z niej jest całkowicie opcjonalne.

Poniżej znajdziecie nie tylko link do apki Signal Spy, ale także dwóch innych, gdybyście chcieli jednak skorzystać z czegoś innego. Być może jednak poszukujecie sposobów na wzmocnienie sygnału WiFi w Waszych telefonach – sprawdźcie w takim razie kilka z naszych poprzednich postów, w tym jak dobrze ustawić router w swoim domu.

 1. Signal Spy (formerly Fi Spy)

  Signal Spy (formerly Fi Spy)

  Signal Spy to prosta i szybka aplikacja do sprawdzania siły sygnału LTE. Jeśli potrzebujecie danych dotyczących sygnału – jest to jeden z lepszych wyborów, który nie tylko pokaże Wam, gdzie sygnał jest najlepszy, ale także, do jakiej konkretnej wieży sygnałowej łączy się Wasze urządzenie. 

 2. Network Cell Info Lite

  Network Cell Info Lite

  Cetwork Cell Info Lite to mało zajmujący programik, do analizy połączenia sygnału na żywo. Jeśli nie potrzebujecie zaawansowanych informacji o sygnale, a sama jego siła Wam wystarcza – ten program zapewnia to szybko i bezproblemowo. 

 3. LTE Discovery

  LTE Discovery

  LTE Discovery to bardziej zaawansowane narzędzie do analizy siły sygnału, w tym wieży przesyłowej, analizy EARFCN, czy różnych pasm sygnałowych. Aplikacja przeznaczona dla bardziej obeznanych użytkowników, pozwalająca od razu konfigurować niektóre drobne ustawienia czy zapisywać logi. 

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…