Whatsapp usprawnia zarządzanie dyskiem: Jak to działa

WhatsApp wdrożył nową funkcję, do zarządzania pamięcią masową – która pomaga użytkownikom w identyfikacji i zbiorczym usuwaniu plików. Poza tym grupuje duże pliki i nośniki, które zostały „wielokrotnie przesłane”, dzięki czemu można łatwo zidentyfikować treści, które nie są już potrzebne. Stamtąd można szybko usunąć wszystkie pliki naraz.

Dowiedz się, jak działa usprawnienie zarządzania dyskiem przez WhatsApp:

Whatsapp usprawnia zarządzanie dyskiem: Jak to działa

Ta najnowsza funkcja jest krokiem naprzód w stosunku do obecnej funkcji „wykorzystanie pamięci masowej”, która po prostu pokazuje aktualny czat według ilości zajmowanego miejsca, a następnie pozwala na usunięcie kategorii. Chociaż jest to przydatne, nie daje możliwości przeglądania treści, które są usuwane.

Nowa zmiana wprowadza znacznie rozszerzenie – teraz możecie przeglądać konkretne kategorie danych, usuwać tylko wybrane elementy i ogólnie – lepiej zarządzać pamięcią. Funkcja ta jest dostępna w menu ustawień w kategorii „Zarządzanie pamięcią”. WhatsApp udostępnia ją wszystkim użytkownikom na świecie, zatem możecie liczyć na to, że niedługo pojawi się ona także u Was.

Jeśli potrzebujecie instrukcji krok po kroku, jak dostać się do nowej funkcji, zerknijcie na poniższą listę:

  • Otwórz WhatsApp.
  • Wejdź w Ustawienia.
  • Przejdź do menu Pamięć i Dane.
  • Tam znajdź Zarządzanie Pamięcią.
  • Gotowe! Teraz pozostaje Ci wybrać te elementy, które chcesz usunąć i możesz w prosty sposób zwolnić miejsce na dysku telefonu.

Jest to niezwykle przydatne, biorąc pod uwagę, że wcześniej WhatsApp nie pozwalał na zbiorcze usuwanie wielu elementów – np. tylko multimediów z niektórych czatów. Teraz, jest to w pełni możliwe! Nowy update z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, których telefonu są wyposażone w mniejsze banki pamięci.

Pamiętajcie także, że jeśli zależy Wam na oszczędzaniu miejsca na telefonie, warto zainteresować się tworzeniem kopii zapasowych multimediów na WhatsApp – najlepiej poprzez ich wyłączenie.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji przy pomocy internetu – całkowicie za darmo. Jeśli znudził Wam się Messenger, albo szukacie darmowej alternatywy do dzwonienia i smsowania – WhatsApp spełni Wasze oczekiwania. Dzięki prostej funkcjonalności i możliwości dodawania znajomych po numerach telefonów jest on ulubionym narzędziem nawet wśród mniej technicznych użytkowników. 

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…