Nowa funkcja „Zanuć, Aby Wyszukać” w Google – czyli sposób na szukanie piosenek po melodii

Google dodał nową funkcję do swoich narzędzi wyszukiwania – „wyszukiwanie po nuceniu”, która pozwoli Wam zanucić (lub zagwizdać / zaśpiewać) piosenkę, która utknęła w Waszej głowie – a następnie użyć technik uczenia się maszynowego, aby spróbować ją zidentyfikować.

Dowiedz się, jak znaleźć piosenkę bez znania jej nazwy lub słów:

Nowa funkcja „Zanuć, Aby Wyszukać” w Google – czyli sposób na szukanie piosenek po melodii

Dla wielu ludzi na co dzień jest to bardzo poważny problem – Google przybywa tutaj z rozwiązaniem. Firma opracowała imponującą funkcję, która będzie próbowała zidentyfikować piosenkę zaledwie po usłyszanej melodii, brzęczeniu lub gwizdaniu!

Chociaż jest to bardziej przydatny bajer, niż coś, co będziemy używać na co dzień i nie zmieni to życia o 180 stopni, warto jednak poznać tę funkcję – na pewno nie raz zdarzyło się Wam zapomnieć nazwy piosenki albo znać tylko melodię! Tak więc, w przypadku, gdy nie znacie tekstu, a potraficie dobrze zanucić melodię, spróbujcie swojego szczęścia w wyszukiwaniu asystentem – wykonując poniższe kroki:

  • Wejdź do aplikacji Google (lub włącz Asystent Google) i kliknij ikonę mikrofonu – następnie powiedz „Co to za piosenka?”.
  • Masz teraz 10-15 sekund na nucenie, gwizdanie itp.
  • Google pokaże Ci najbliższe opcje do wyboru.
  • Gotowe! Wybierz po prostu swoją piosenkę (lub odsłuchaj te, które są do wyboru, aby zdecydować).

Przydatne i szybkie! Od teraz gdy tylko wpadnie Wam do głowy jakaś melodia, to możecie wyszukać ją w ten prosty i intuicyjny sposób!  Jeśli zdarzy się tak, że nie wiecie czym jest aplikacja Asystent Google – sprawdźcie nasz artykuł, który Wam to przybliży.

  1. Google Assistant

    Google Assistant

    Aplikacja Asystent Google to ułatwienie dla poruszania się po Androidzie przy pomocy komend głosowych – wyprudkowana przez giganta technologicznego Google. Wykonuj połączenia, wysyłaj wiadomości, wyszukuj informacji – wszystko przy pomocy prostych poleceń i bez dotykania ekranu urządzenia. Aplikacja jest darmowa i posiada wiele użytecznych funkcji, aby ułatwić korzystanie w czasie, gdy Wasze ręce są zajęte. 

Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram
Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram

Czy używacie Instagrama tylko do celów osobistych, aby pokazać swoim przyjaciołom i rodzinie najciekawsze zdjęcia, czy jako strategie biznesową – to prawdopodobnie chcecie, aby Wasze posty były oglądane przez jak najwięcej osób. Wiedząc, kto Was obserwuje i sprawdza kon…