Telegram X lub telegram: Który z nich wybrać?

Telegram jest aplikacją do przesyłania wiadomości opracowaną przez Telegram Messenger LLP. Jedną z głównych cech aplikacji Telegram jest obsługa wiadomości w chmurze – funkcja ta pozwala użytkownikom na dostęp do swojego konta z wielu urządzeń. Aplikacja pozwala również użytkownikom na usuwanie lub edycję wiadomości z obu stron. 

W 2017 roku Telegram Messenger LLP uruchomił kolejną aplikację o nazwie Telegram X o zwiększonej prędkości, dodatkowych animacjach naklejek, motywów i bardziej wydajnym zarządzaniu energią. Aplikacja działa wprawdzie tak samo jak poprzednia, ale ma kilka nowych funkcji.

Dowiedz się, czym różni się Telegram od Telegram X:

Telegram X lub telegram: który z nich wybrać?

Telegram X ma nieco inny interfejs użytkownika w porównaniu do zwykłej aplikacji Telegram. Chociażby – opcja połączeń w menu, podczas gdy w Telegramie czaty i rozmowy są oddzielone zakładkami, jak w Whatsapp. Telegram X jest również szybszy niż poprzednia aplikacja, dzięki płynnym animacjom.

Kolejną funkcją Telegram X jest karta zapisanych wiadomości, która ułatwia lokalizację zapisanych plików. W zwykłej aplikacji musisz dotknąć ikony zapisanych wiadomości, a następnie dotknąć menu rozwijanego, aby uzyskać dostęp do kart, co jest nieco skomplikowane.

Zwykła aplikacja Telegram wykorzystuje znacznie więcej danych niż Telegram X. W nowej wersji dodano funkcję oszczędzania danych – zapisuje ona dane po przejściu na dane mobilne i roaming.

Kolejną istotną różnicą między obiema aplikacjami są gesty. Telegram X ma funkcjonalność gestów – na przykład możliwość wysyłania wiadomości poprzez przesunięcie jej w prawo.

Podsumowując: Telegram X jest niczym Telegram na sterydach. Jeśli zastanawiacie się, którą z tych dwóch aplikacji do komunikacji wybrać, polecamy wersję z X na końcu.

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram jest prostym i przyjaznym komunikatorem, który stosuje niestandardowe metody szyfrowania i ochrony danych, w celu jak najlepszej ochrony Twoich wiadomości przed przechwyceniem. Mnogość funkcji i opcji sprawia, że nie ustępuje on żadnej aplikacji konkurencyjnej o takim samym przeznaczeniu – jego flagowym osiągnięciem, jest możliwość wideokonferencji na 200+ osób.

  2. Telegram X

    Telegram X

    Nowa wersja Telegram, wyprodukowana przez tę samą firmę. Telegram X jest lżejszy, szybszy oraz posiada wydajny sposób zarządzania baterią. Dodatkowo sposób szyfrowania danych z poprzedniej wersji został znacznie usprawniony o dodatkowe protokoły i rozwiązania znanych firm zabezpieczających.

Jak masowo usuwać posty na Facebooku
Jak masowo usuwać posty na Facebooku

Szukacie świeżego startu na Facebooku? Chcecie wyczyścić swoją starą aktywność, usunąć swoje stare posty na Facebooku i zacząć z nową kartą? W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych Facebook od niedawna udostępnił opcję (zarówno na stronie internetowej, jak i w …

Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama
Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Niektóre z nowych funkcji Instagram są świetne i naprawdę zabawne – jednak zwykle bazują na zwiększaniu zasięgów i budowaniu nowej zawartości. Jeśli mamy wybrać jeden nowy dodatek, który okazał się być po prostu pomocny, nie tylko w budowaniu treści, to będzie to funkcj…

Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp
Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp

Niedawno wprowadzono nową funkcję WhatsApp, za pomocą której można wysyłać znikające zdjęcia i filmy. Pod koniec ubiegłego roku WhatsApp wprowadził „Znikające wiadomości”, które pozwalały wysłać wiadomość, która zniknie po 7 dniach – teraz czas na pilotaż no…