Jak ukryć informacje o „pisaniu” i „przeczytanych” na Facebook Messenger

Jak większość nowoczesnych aplikacji do wysyłania wiadomości, Facebook Messenger pokazuje, kiedy ktoś odczyta wiadomość, albo ją wpisuje. Są one przydatne do cichego potwierdzenia rozmowy z żywym człowiekiem – oraz utrudnia to możliwość zostawienia wiadomości bez odzewu. Z tego też powodu, wiele osób ich nie lubi.

Jeśli uważacie, że te funkcje są bardziej szkodliwe niż pożyteczne, to przeczytajcie nasz artykuł, a my pokażemy Wam, jak ukrywać je w programie Facebook Messenger.

Dowiedz się, jak ukryć informacje o „pisaniu” i „przeczytanych” na Facebook Messenger:

Jak ukryć informacje o „pisaniu” i „przeczytanych” na Facebook Messenger

Niestety, nie ma wbudowanej opcji wyłączania tego typu funkcji. W tym celu trzeba będzie zastosować kilka sztuczek.

Klasyczną techniką do czytania wiadomości w tajemnicy jest korzystanie z trybu samolotowego w telefonie. Pozwala to na otwarcie Messengera i czytanie wiadomości w trybie offline, więc aplikacja nie wie, że została otwarta.

Po otrzymaniu wiadomości włączcie tryb samolotowy w telefonie. Aby włączyć ten tryb w systemie Android, należy przesunąć palcem w dół od góry ekranu, aby przejść do panelu Szybkich ustawień i dotknąć przycisku Tryb samolotowy.

Po przejściu w tryb samolotowy wystarczy otworzyć program Messenger i przeczytać wiadomość. !WAŻNY KROK! Po sprawdzeniu należy wymusić zamknięcie aplikacji z menadżera aplikacji – zapobiegnie to sytuacji, w której aplikacja poinformuje Facebook o otwarciu wiadomości. Po tym można bezpiecznie wyłączyć tryb samolotowy.

Usunięcie opcji widocznego pisania jest prostsze, jednak i tu Facebook nie ułatwił zadania. Poza aplikacjami, które „podobno” ukrywają pisanie wiadomości (należy być z nimi ostrożnym, wiele z nich to tylko sposób na wyłudzenie danych), jedyną sensowną opcją jest napisanie wiadomości w zewnętrznej aplikacji, a następnie jej skopiowanie i wklejenie do Messengera. W ten sposób omijamy mechanikę, a apka nie zorientuje się, że zaczynamy pisać.

Można napisać wiadomość w formie SMS-a, następnie ją skopiować i wkleić do odpowiedniej wiadomości w Messenger.

Mamy nadzieję, że te dwie proste sztuczki ułatwią Wam życie i użytkowanie tego komunikatora!

  1. Messenger

    Messenger

    Popularny komunikator, Facebook Messenger jest integralną częścią każdego konta na Facebooku oraz opcji czatu, który znajduje się w wersji przeglądarkowej tego portalu społecznościowego. Dzięki prostocie obsługi, a także właśnie synchronizacji z Facebookiem, jest on nadal jednym z najczęściej używanych sposobów do komunikowania się przez internet przy pomocy urządzeń mobilnych.

Jak masowo usuwać posty na Facebooku
Jak masowo usuwać posty na Facebooku

Szukacie świeżego startu na Facebooku? Chcecie wyczyścić swoją starą aktywność, usunąć swoje stare posty na Facebooku i zacząć z nową kartą? W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych Facebook od niedawna udostępnił opcję (zarówno na stronie internetowej, jak i w …

Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama
Jak przywrócić ostatnio usunięte posty z Instagrama

Niektóre z nowych funkcji Instagram są świetne i naprawdę zabawne – jednak zwykle bazują na zwiększaniu zasięgów i budowaniu nowej zawartości. Jeśli mamy wybrać jeden nowy dodatek, który okazał się być po prostu pomocny, nie tylko w budowaniu treści, to będzie to funkcj…

Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp
Jak wysyłać znikające zdjęcia i filmy na Whatsapp

Niedawno wprowadzono nową funkcję WhatsApp, za pomocą której można wysyłać znikające zdjęcia i filmy. Pod koniec ubiegłego roku WhatsApp wprowadził „Znikające wiadomości”, które pozwalały wysłać wiadomość, która zniknie po 7 dniach – teraz czas na pilotaż no…