5 najlepszych aplikacji samochodowych na Androida, które ułatwią podróż

Podróże samochodowe potrafią być bardzo ekscytujące, jednak większą część czasu są także niezwykle nużące – zarówno dla pasażerów, jak i dla kierującego, zwłaszcza gdy droga jest bardzo długa i monotonna. Na szczęście, w obecnych czasach praktycznie każdy, kto posiada samochód, ma także urządzenie mobilne z Androidem.

Jak to się wiąże? Ponieważ urządzenia te posiadają wiele aplikacji, można przed podróżą przygotować się i nieco wzbogacić swoje urządzenie o aplikacje, które pomogą cieszyć się drogą bardziej, niż tylko patrząc za okno – zwłaszcza w momentach ciszy, gdy akurat skończą się tematy do rozmów (lub jedziemy sami).

W tym artykule stworzyliśmy dla Was specjalny zestaw 5 najlepszych aplikacji samochodowych na Androida, do ułatwienia podróży. Niektóre z nich są dostosowane tylko dla kierowców (po co pasażerom bezdotykowy GPS?), inne bardziej dla pasażerów (słuchanie audiobooka w czasie jazdy nie każdemu sprawi przyjemność, a może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo jazdy).

Jeśli akurat planujecie podróż, zerknijcie na poniższe zestawienie aplikacji idealnych do samochodu i wybierzcie coś dla siebie!

 1. Android Auto

  Android Auto

  Android Auto to niezwykle przydatna aplikacja, zwłaszcza w trakcie podróży. Pozwala ona na dostęp do innych aplikacji i funkcjonalności telefonu, bez odrywania wzroku od drogi czy rąk od kierownicy. Wystarczy aktywować przed podróżą opcję rozpoznawania głosu i już – można teraz operować całym telefonem tylko przy pomocy głosu.

 2. Waze - GPS, mapy, korki i nawigacja na żywo

  Waze – GPS, mapy, korki i nawigacja na żywo

  W podróży łatwo jest się zgubić i wtedy na pomoc może przybyć Waze – jest to aplikacja GPS, która nie tylko pokaże trasę, ale także pozwoli ominąć korki, wypadki, czy ostrzeże przed możliwymi opóźnieniami w ruchu. Cała aplikacja jest dostosowana do kierowców w trakcie jazdy, dlatego też wszystkie funkcje można w niej obsługiwać przy pomocy głosu – bez dotykania telefonu.

 3. Deezer Music

  Deezer Music

  Deezer to aplikacja muzyczna, która udostępnia swoim użytkownikom ponad 30 kanałów o różnorodnej tematyce radiowej i muzycznej. Ponadto pozwala na wyszukiwanie konkretnych utworów, tworzenie własnej listy odtwarzania, czy pobieranie piosenek na urządzenie mobilne, aby odtworzyć je potem offline.

 4. Audible for Android

  Audible for Android

  Biblioteka zawierająca ponad 180 tysięcy audiobookówAudible jest idealnym sposobem na umilenie sobie podróży samochodowej, zwłaszcza jeśli akurat nie jesteście kierowcą. Co prawda zbiory nie są w pełni darmowe, jednak ceny nie są wygórowane, a spora kolekcja książek gwarantuje, że na pewno znajdzie się coś dla każdego. Aplikacja ma także wbudowany odtwarzacz – nie trzeba instalować osobnej aplikacji.

 5. iHeartRadio - Music & Radio

  iHeartRadio – Music & Radio

  iHeartRadio to radiowa aplikacja muzyczna, która łapie najpopularniejsze stacje radiowe z USA, przy pomocy sieci bezprzewodowej. Obecnie największą popularnością cieszą się stacje rockowe i popowe, ale nie brakuje tam także innych rodzajów muzyki – możliwe jest także stworzenie „własnej” stacji, z wybranymi przez siebie artystami – aplikacja będzie na bieżąco szukać danych artystów na innych stacjach i ich odtwarzać.

Jak zdobyć obserwujących i lajki na Tik Toku
Jak zdobyć obserwujących i lajki na Tik Toku

Uzyskanie popularności nie zawsze jest łatwe. Można tworzyć ciekawe treści, rozwijać nowe pomysły i angażować się w promocję, ale wszystkie wysiłki będą bezowocne, jeśli nie trafi się w odpowiednią niszę. W tym przypadku można po prostu stracić zainteresowanie – w takie…

Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram
Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram

Czy używacie Instagrama tylko do celów osobistych, aby pokazać swoim przyjaciołom i rodzinie najciekawsze zdjęcia, czy jako strategie biznesową – to prawdopodobnie chcecie, aby Wasze posty były oglądane przez jak najwięcej osób. Wiedząc, kto Was obserwuje i sprawdza kon…