5 najlepszych aplikacji, aby ukryć multimedia na Androidzie

Czasami chcemy trzymać nasze zdjęcia, filmy czy aplikacje ukryte, przed potencjalnymi obcymi spojrzeniami. Jest wiele sposobów, aby to zrobić, zwłaszcza na Androidzie. Applocki zapewniają szybki, choć nieco nieefektywny, sposób na zachowanie prywatności – istnieją również specjalne aplikacje, które przechowują pliki i ukrywają je przed innymi aplikacjami czy użytkownikami urządzenia.

Oczywiście, istnieją również rozwiązania OEM. Są to idealne typy zabezpieczeń w przypadku dzieci, lub wścibskich współlokatorów. Jednakże są łatwe do ominięcia dla każdego, kto posiada o nich, choć odrobinę wiedzy. Dodatkowo błąd lub zapomniane hasło z dużym prawdopodobieństwem mogą oznaczać utratę ukrywanych danych – zależnie od aplikacji, niektóre nie mają żadnego systemu zabezpieczającego na taki wypadek.

Dlatego też specjalnie dla Was, przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych aplikacji do zwiększenia prywatności. Dzięki nim ukryjecie swoje zdjęcia, filmy lub aplikacje przed niechcianymi oczami i będziecie mogli w spokoju np. pożyczyć komuś telefon, bez stresu, że zacznie on przeglądać Wasze zdjęcia bez pytania.

Oto 5 najlepszych aplikacji, aby ukryć multimedia na Androidzie:

 1. Vault-Hide SMS ,Pics & Videos

  Vault-Hide SMS ,Pics & Videos

  Vault jest darmową aplikacją mobilną przeznaczoną do ukrywania prywatnych zdjęć, filmów wideo, SMS-ów, historii połączeń i kontaktów w telefonie. Prosty w obsłudze, zapewnia blokadę przy pomocy PIN-u, a także udostępnia możliwość stworzenia kopii zapasowych dla ukrywanych danych.

 2. Hide pictures - Privary Vault

  Hide pictures – Privary Vault

  Ten program działa niczym prywatny skarbiec, wszelkie wrzucone do niego zdjęcia pozostaną ukryte i prywatne, a dostęp jest chroniony kodem PIN. Privary Vault daje pełną swobodę nad bezpieczeństwem zdjęć i obrazów, a specjalne szyfrowanie AES sprawia, że trudno jest dostać się do ukrytych plików bez znajomości hasła dostępu.

 3. App Hider - Hide apps

  App Hider – Hide apps

  Hider pomaga ukryć zdjęcia, filmy i aplikacje. Wszystkie ukryte aplikacje są bezpieczne, schowane wewnątrz aplikacji i zawsze dostępne po odblokowaniu ich kodem PIN. Możliwe jest także zablokowanie dostępu do danej aplikacji, na przykład galerii, bez konieczności ukrywania całego pliku.

 4. Privacy Lock

  Privacy Lock

  Leo Privacy Lock to proste narzędzie, które zapewni odpowiednią ochronę zawartości urządzenia mobilnego. Wszelkie prywatne dane, informacje, pliki i aplikacje można ukryć w zaledwie kilku prostych krokach. Możliwe jest także kontrolowanie stopnia zabezpieczeń oraz specjalnych miejsc, do których dostęp wymaga znajomości hasła odblokowującego.

 5. C Launcher – Inteligentny

  C Launcher – Inteligentny

  C Launcher to nowoczesny i bezpłatny program startowy dla urządzeń z systemem Android. Wbudowane w niego funkcje umożliwiają nie tylko dokładną konfigurację wyglądu ekranu smartfona, ale także na ukrywanie wrażliwych plików, zdjęć, aplikacji. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia ukrytych folderów, które mogą zabezpieczać elementy, które chcemy, aby pozostawały prywatne.

Czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy
Czy WhatsApp powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu rozmowy

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do czatowania na świecie – codziennie korzystają z niej miliony użytkowników, którzy wymieniają wiadomości za pośrednictwem czatów prywatnych lub grupowych. Dzięki szyfrowaniu end-to-end, WhatsApp jest w większości bez…

Najlepsze darmowe alternatywy dla Netflix na Androida
Najlepsze darmowe alternatywy dla Netflix na Androida

Bezpłatne, wspierane reklamami usługi streamingowe nigdy nie były bardziej popularne ani lukratywne – tylko w 2018 roku na reklamy wydano 2,7 miliarda dolarów, co pozwoliło na znaczne ograniczenie kosztów po stronie usługobiorcy takiego rozwiązania. Wszystko to jest świ…

Jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidzie
Jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidzie

Wyświetlanie aplikacji na ekranie głównym Androida nie pokaże Wam każdej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Aby zobaczyć pełną listę zainstalowanych, w tym także te ukryte, należy dokonać pewnych zmian w ustawieniach. Dowiedz się, jak znaleźć ukryte aplikacje na Androidz…

Jak zmienić prędkość wideo na TikTok
Jak zmienić prędkość wideo na TikTok

TikTok to społecznościowa sieć do udostępniania i odtwarzania wideo online, która zdobywa coraz więcej użytkowników i stała się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w Sklepie Play w ostatnich latach. Platforma posiada kilka funkcji edycji wideo, a jedną z nich jest możli…