Ukrywaj swoje profile w mediach społecznościowych na Androidzie

Portale społecznościowe mogą być wspaniałą rzeczą, ale mogą też być wylęgarnią dręczycieli. To jeden z wielu powodów, aby ukrywać swoje profile w mediach społecznościowych. Jeśli macie do czynienia z mobbingiem i/lub nękaniem w mediach społecznościowych, lub po prostu chcecie ukryć swoje profile w mediach społecznościowych z innego powodu, to ten artykuł jest w stanie Wam pomóc.

Pokażemy Wam, jak uczynić prywatnymi konta na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Na szczęście nie jest to trudne i nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności.

Dowiedz się, jak ukryć swoje profile w mediach społecznościowych na Androidzie:

Ukrywaj swoje profile w mediach społecznościowych na Androidzie

W artykule opiszemy trzy najpopularniejsze platformy społecznościowe, wymienione we wstępie. Czas potrzebny na zmianę konta w ukryte to około 2 minuty, a można sporo zyskać na prywatności i bezpieczeństwie.

Zacznijmy od Twittera. Domyślnie, konta na Twitterze i tweety są publiczne dla każdego. Widoczność ta obejmuje nawet osoby, które nie są zalogowane na platformie. Oto co musicie zrobić:

1. Otwórz Twitter.

2. Wejdź w Ustawienia.

3. Kliknij Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie oznacz opcję Chroń swoje Tweety.

4. Gotowe! Teraz tylko osoby obserwujące mogą oglądać tweety z tego konta. Można także skonfigurować resztę funkcji w tym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Przejdźmy teraz do Instagrama. Każdy może zobaczyć Wasz profil Instagram i posty, chyba że ustawicie swoje konto na prywatne. Prywatne konto oznacza, że trzeba zatwierdzić swoich followersów, zanim zobaczą Wasze posty. Oto, co musicie zrobić:

1. Otwórz Instagram.

2. Wejdź w ustawienia profilu.

3. Kliknij menu Opcji (trzy kropki) i oznacz w nim Konto prywatne.

4. Gotowe! Pamiętajcie tylko, że w ten sposób trzeba poświęcać nieco więcej czasu na zarządzanie swoim kontem, gdyż każdy nowy follower wymaga ręcznego zatwierdzenia.

Została ostatnia platforma społecznościowa, Facebook. Niestety, ta aplikacja nie posiada poręcznego przełącznika, który zrobi wszystko za nas. Aby profil stał się prywatny, trzeba ustawić więcej opcji — co z drugiej strony pozwala na lepszą konfigurację prywatności. Oto co musicie zrobić:

1. Otwórz Facebooka.

2. Wejdź w Ustawienia konta.

3. Przejdź do sekcji Prywatność.

4. Przeglądnij wszystkie dostępne opcje i skonfiguruj je względem swoich potrzeb. Na szczęście są one szczegółowo opisane i od razu wiadomo, co robi każda z nich.

5. Gotowe! Kiedy skończysz konfigurować swoją prywatność, wystarczy zapisać wszystkie opcje, a reszta zrobi się już automatycznie.

Mamy nadzieję, że używając tego krótkiego poradnika, znacznie zwiększycie swoje bezpieczeństwo w sieci. Pamiętajcie, że zawsze warto zadbać o odrobinę prywatności — nigdy nie wiadomo, kogo spotkacie po drugiej stronie.

 1. Twitter

  Twitter

  Twitter to oficjalna aplikacja serwisu o takiej samej nazwie, umożliwiająca dostęp do portalu przez telefony z Androidem. Jeśli jesteście częstymi użytkownikami tego miejsca dla mikroblogów, warto zaopatrzyć się w ten program, aby być na bieżąco ze wszystkimi tweetami. 

 2. Instagram

  Instagram

  Instagram jest popularną platformą społecznościową, która została zaprojektowana specjalnie w celu publikowania, udostępniania i oceniania zdjęć. Dzięki wąskiej dziedzinie łatwo jest odnaleźć dokładnie to, czego się szuka — dodatkowo Instagram umożliwia połączenie ze sobą zarówno Twittera, jak i Facebooka, a także innych aplikacji społecznościowych.

 3. Facebook

  Facebook

  Aplikacja Facebook jest specjalnym portalem, który umożliwia zarządzanie swoim kontem przez Androida tak, jak przy pomocy zwykłej przeglądarki internetowej. Program niczym nie ustępuje swojemu webowemu odpowiednikowi, a do tego jest specjalnie dostosowany do telefonów komórkowych, dzięki czemu mniej obciąża baterię czy zużycie pakietów danych.

Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku
Jak znaleźć i zarządzać działem Ulubione na TikToku

TikTok zapewnia dużą ilość treści, praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ze względu na nieskończone przewijanie treści, łatwo jest zapomnieć o filmach, które lubicie. Na szczęście, aplikacja posiada funkcję dodawania filmów do ulubionych. W ten sposób możecie j…

Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie
Jak prowadzić transmisję na żywo na Instagramie

Korzystanie z Instagrama to fantastyczny sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, a także nawiązać nowe znajomości z ludźmi, którzy dzielą z Wami zainteresowania. Jeśli korzystaliście z aplikacji wcześniej, prawdopodobnie jesteście zaznajomieni z s…

Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie
Jak poznać, czy ktoś jest online na Instagramie

Instagram, podobnie jak WhatsApp czy Messenger, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy są online. Innymi słowy, pozwala zobaczyć, którzy użytkownicy przeglądają platformę, zdjęcia, historie, rolki lub rozmawiają za pomocą bezpośrednich wiadomości. Chcecie wiedzieć, czy ktoś jes…

Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?
Jak pobrać raport danych i aktywności TikTok?

Jeśli martwicie się o swoją prywatność, TikTok może być dla Was złym wyborem. TikTok bez owijania w bawełnę informuje o tym, jakie dane pobiera od swoich użytkowników i nie da się nic zrobić z tym, aby tak nie było. Możecie natomiast pobrać raport z danych i aktywności, którz…