Otrzymuj powiadomienia, gdy Twój Android rozłączy się z domowym Wi-Fi

android-wyroznienie-gora

Starasz się, aby większość Twojego przesyłu danych była robiona przez Wi-Fi? Czy to oglądanie filmów, czy też pobieranie aktualizacji bądź aplikacji, wszystko to pobiera bardzo dużo transferu. A co kiedy nasze urządzenie straci połączenie z nieograniczoną siecią domową oraz postanowi skorzystać z okazji, że włączona jest transmisja danych?

Niejedna osoba straciła w ten sposób połowę swojego standardowego limitu danych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak uchronić się przed takim zdarzeniem, przeczytaj nasz artykuł!

Dowiedz się, jak włączyć powiadomienie, gdy Twój Android rozłączy się z domową siecią Wi-Fi:

Otrzymuj powiadomienia, gdy Twój Android rozłączy się z domowym Wi-Fi

Przyczyn nagłego rozłączenia Androida z Wi-Fi może być naprawdę wiele. Od przypadkowego wyłączenia Wi-Fi, po omyłkowe odłączenie routera przez kogoś z domowników. Urządzenie wtedy zwykle zaczyna zużywać pakiety danych, o ile są one włączone, a nie zawsze byśmy tego chcieli.

Na szczęście powstało wiele przydatnych aplikacji, które pozwalają na tworzenie własnych makr odpalających się w przypadku spełnienia wybranego przez nas wyzwalacza.

Właśnie dzięki nim, stworzymy specjalne makro, które powiadomi nas, gdy Android rozłączy się z domową siecią Wi-Fi. Do tego celu użyjemy programu MacroDroid.

Oto kroki, jakie należy wykonać w przypadku wyżej podanej aplikacji: 

1. Po ściągnięciu i włączeniu aplikacji w menu wybieramy Add Macro.

powiadomienie-macro-stworz

2. W nowo otwartym okienku należy wybrać opcję Wifi State Change (znajduje się ona na samym dole).

powiadomienie-warunek1

3. Następnie kliknąć opcję Disconnect from Network.

powiadomienie-warunek2

4. Teraz należy przejść do zakładki Actions, aby włączyć powiadomienia.

5. Na podobnej liście jak przed chwilą, wybieramy na samym dole Notification.

powiadomienie-akcja1

6. Otworzy się nowe okno, w którym ustalimy dźwięk powiadomienia oraz jego treść. 

7. Po kliknięciu zatwierdzenia otworzy się kolejne menu, z polem do wpisania nazwy dla nowego makra.

nazwij-swoje-makro

8. Gotowe! Nowe makro odpali się, gdy tylko spełniony zostanie warunek, którym jest odłączenie się od sieci Wi-Fi.

Oczywiście to nie jest jedyna funkcja tego narzędzia i każdy, kto poświęci trochę czasu na jego naukę, będzie mógł tworzyć o wiele bardziej zaawansowane makra. 

Poniżej znajduje się lista kilku podobnych aplikacji, dla każdego fana majsterkowania w Androidzie:

  1. Automate — automatic tasks

    Automate — automatic tasks

    Prosta i skuteczna aplikacja do tworzenia zautomatyzowanych funkcji dla Twojego Androida. Dzięki Automate stworzysz wiele usprawniających i ułatwiających w korzystaniu Androida skrótów, niezależnie od tego, czy umiesz programować, możesz nauczyć się obsługiwać tę aplikację!

  2. Droid Automation

    Droid Automation

    Droid Automation to jeden z wielu planerów zadań automatycznych dla Twojego Andorida. Dzięki niemu możesz zaplanować czynności do wykonania przez urządzenie z systemem Android, przez co zaoszczędzisz czas i usprawnisz swoją produktywność w ciągu dnia. 

  3. AutomateIt - Smart Automation

    AutomateIt – Smart Automation

    AutomateIt jest bardzo popularnym narzędziem do tworzenia makr na urządzenia z Androidem. Dzięki mnogości funkcji zawartych w programie można kontrolować praktycznie wszystkie jego aspekty, w tym automatyczną zmianę głośności w telefonie czy jasności ekranu, zależnie od godziny!

  4. MacroDroid - Device Automation

    MacroDroid – Device Automation

    MacroDroid to jedno z najprostszych i najbardziej intuicyjnych rozwiązań w celu konfigurowania automatycznych zadań dla urządzeń z Androidem. Pomimo prostoty, zawiera on wiele przydatnych funkcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp
Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp

WhatsApp ogłosił nowe narzędzia i efekty dla połączeń wideo. Platforma komunikacyjna umożliwia teraz dodawanie filtrów AR i tła do połączeń wideo, podobnie jak między innymi Google Meet i Zoom. WhatsApp twierdzi, że te nowe dodatki nadadzą rozmowom wideo osobisty charakter, z…

Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku
Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku

Użytkownicy mogą szybko i wygodnie generować napisy do filmów TikTok. Dzięki napisom Tiktok prawie każdy może oglądać polecane filmy, niezależnie od możliwości audio. Mając to na uwadze, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego warto i jak dodać automatyczne napisy TikTok do własnych…