Porady, jak opanować WhatsApp do perfekcji w 2018

obrazek-whatsapp-android-porady-jak-korzystac

WhatsApp to popularny i praktyczny komunikator, z którego korzystanie może być jeszcze łatwiejsze dzięki kilku trikom. Czy umiesz dostosować powiadomienia dla kontaktu, wyłączyć automatyczne pobieranie plików lub zapisać ważne wiadomości na później? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasze porady.

Podpowiadamy, co zrobić, żeby w 2018 roku korzystać z komunikatora WhatsApp jak mistrz.

Używaj WhatsApp Web w przeglądarce

Jeśli często używasz WhatsApp, ale chcesz zaoszczędzić miejsce w pamięci lub masz dosyć sięgania po telefon co kilka sekund, rozważ korzystanie z WhatsApp Web. Jest to wersja WhatsApp działająca w przeglądarce internetowej (Chrome, Firefox, Microsoft Edge itp.), która nie wymaga instalowania, a oferuje wszystkie niezbędne funkcje i dostęp do Twoich kontaktów. Wystarczy przejść na https://web.whatsapp.com i postępować zgodnie z instrukcjami (więcej na ten temat w tym poradniku).

Wyłącz automatyczne pobieranie plików

W WhatsApp automatyczne pobieranie odebranych plików, takich jak zdjęcia, filmy czy GIF-y domyślnie jest włączone. Być może przyspiesza to komunikację, ale pogarsza wydajność i zabiera miejsce w pamięci. Dlatego, aby wyłączyć automatyczne pobieranie załączników, otwórz Ustawienia WhatsApp (trzy kropki w prawym górnym rogu w widoku wszystkich czatów) i przejdź do zakładki Zużycie danych i pamięci. Tutaj możesz zdecydować, jakie typy plików mogą być automatyczne pobieranie podczas połączenia przez dane komórkowe, Wi-Fi i w roamingu.

Zmień ustawienia prywatności

Komunikator WhatsApp informuje uczestnika czatu o tym, czy wysłana przez niego wiadomość została przeczytana przez odbiorcę – służą do tego niebieskie znaczniki przy wiadomości. Można dezaktywować tę opcję, aby zwiększyć swoją prywatność. W tym celu otwórz Ustawienia > Konto > Prywatność i odznacz Potwierdzenia odczytu. Pamiętaj, że wyłączenie potwierdzeń powoduje, że Ty także nie będziesz widzieć, czy Twoje wiadomości zostały przeczytane przez Twojego rozmówcę. Druga uwaga jest taka, że w czatach grupowych nie można wyłączyć potwierdzeń odczytu.

Zachowaj ważne wiadomości

Ważne lub ulubione wiadomości możesz dodać do zakładek, które w WhatsApp nazywają się Oznaczone gwiazdką. Aby oznaczyć gwiazdką wybraną wiadomość, kliknij ją i przytrzymaj, aby ją zaznaczyć, a następnie stuknij ikonkę gwiazdki w górnym menu podręcznym. Aby przejrzeć zapisane wiadomości, stuknij trzy kropki w widoku czatów WhatsApp i wybierz Oznaczone gwiazdką.

Dostosuj powiadomienia

Powiadomienia dla każdego kontaktu w WhatsApp mogą być inne. Aby dostosować dźwięk, kolor diody, wibracje lub całkowicie wyciszyć powiadomienia dla danego kontaktu, otwórz czat z wybranym użytkownikiem, stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Wyświetl kontakt. Na karcie profilu możesz wyciszyć powiadomienia, przesuwając przełącznik lub dostosować powiadomienia, stukając zakładkę Własne powiadomienia i ustawiając żądane opcje.

Znasz inne sztuczki, które ułatwiają korzystanie z WhatsApp? Podziel się nimi w komentarzu!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp to aplikacja umożliwiająca komunikację przez smartfon, która pozwala na wysyłanie wiadomości przez sieć bezprzewodową lub 3G, a nawet offline. Rozmawiaj i wysyłaj pliki wideo, obrazy i wiadomości dźwiękowe do kontaktów w kraju i za granicą za darmo. Otrzymuj powiadomienia, gdy ktoś wyśle Ci wiadomość.

Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram
Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram

Czy używacie Instagrama tylko do celów osobistych, aby pokazać swoim przyjaciołom i rodzinie najciekawsze zdjęcia, czy jako strategie biznesową – to prawdopodobnie chcecie, aby Wasze posty były oglądane przez jak najwięcej osób. Wiedząc, kto Was obserwuje i sprawdza kon…