5 najlepszych alternatyw dla Clash of Clans

Obrazek dla 5 najlepszych alternatyw dla Clash of Clans

Clash of Clans to jedna z najpopularniejszych gier w budowanie królestwa, na której wzór powstają niezliczone gry na Androida i inne platformy. Zasady są proste: gracz buduje bazę, którą musi obronić przed atakami wroga, a jednocześnie atakować i łupić innych graczy.

Proponujemy 5 najlepszych gier podobnych do Clash of Clans na Androida, które wnoszą nieco świeżości do tego dobrze znanego tytułu.

 1. Age of Empires: Castle Siege

  Age of Empires: Castle Siege

  W Age of Empires: Castle Siege wybierasz cywilizację, budujesz miasto i walczysz z wrogami. W walce pomogą Ci superbohaterowie, ale pamiętaj, że cały czas musisz ulepszać swoje siły obrony, trenować wojsko i atakować wrogie jednostki. Generalnie masz kilka sposobów na wykonywanie różnych zadań oraz większą kontrolę nad wojskiem niż w Clash of Clans.

 2. Boom Beach

  Boom Beach

  Celem w Boom Beach jest zbudowanie bazy wojskowej wzdłuż plaży. Przeciwnicy atakują wrogą część plaży, aby pokonać obronę i wygrać starcie. Jest to jedna z niewielu gier tego typu posiadająca dość rozwinięty tryb kampanii, ale można też grać w trybie multiplayer, a nawet wykonywać misje w trybie kooperacji.

 3. Jungle Heat

  Jungle Heat

  W Jungle Heat: Weapon of Revenge nacisk położono na bohaterów – jest ich kilku i każdy z nich posiada unikalne umiejętności. Poza tym gra bardzo przypomina pozostałe klony Clash of Clans, tzn. trzeba zbudować bazę, ulepszać obronę i atakować innych graczy. Dodatkową zachętą do zabawy są turnieje oraz możliwość gry na desktopowym Facebooku.

 4. Lords Mobile

  Lords Mobile

  Lords Mobile przedstawia rozgrywkę podobną do Clash of Clans z elementami RPG przejawiającymi się w postaci levelowania bohaterów. Urozmaiceniem jest możliwość eliminowania złych postaci w zamian za dodatkowe skarby. Lords Mobile zawiera także prostą fabułę łączącą wydarzenia przedstawione w grze, nadającą zabawie nieco więcej sensu.

 5. Star Wars: Commander

  Star Wars: Commander

  Star Wars: Commander to propozycja gry w stylu Clash of Clans, w której wybierasz walkę po stronie Imperium lub Rebeliantów, po czym tworzysz i ulepszasz swoją bazę i wojsko, aż staniesz się potęgą nie do pokonania. W grze można grać kilkoma postaciami z uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz wznieść swoją bazę w jednym ze wspaniałych miejsc, które zachwycą fanów serii.