5 najlepszych gier z otwartym światem na Androida

Obrazek dla 5 najlepszych gier z otwartym światem na Androida

Wirtualne otwarte światy pełne przygód i niebezpieczeństw można odkrywać także na urządzeniu z Androidem. Wybór gier jest tak duży, że każdy znajdzie świat dla siebie – może to być świat fantasy, przestrzeń kosmiczna, świat podczas apokalipsy zombie czy grzeszne Las Vegas.

Poniżej przedstawiamy pięć według nas najciekawszych gier z otwartym światem, w które można zagrać na Androidzie.

 1. Gangstar Vegas

  Gangstar Vegas

  Gangstar Vegas przypomina kultowe GTA, ale jest darmowa. Gracz wciela się we wschodzącą gwiazdę mieszanych sztuk walki i odkrywa otwarty świat wzorowany na najsłynniejszym mieście grzechu, Las Vegas. Masz do wypełnienia 80 misji oraz szansę na wygranie fortuny we wciągających grach kasynowych. Oko cieszą efekty graficzne, włącznie z efektem ragdolla, zrealizowane z użyciem silnika fizycznego Havok.

 2. Arcane Legends

  Arcane Legends

  Akcja Arcane Legends toczy się w świecie fantasy, który przemierzamy jako Wojownik, Łotrzyca lub Czarnoksiężnik. W podróży może towarzyszyć nam zwierzak wypełniający nasze rozkazy. Rozgrywka skupia się na szybkich walkach, w których istotne jest wyczucie odpowiedniego momentu na zadanie ciosu. Można grać ze sztuczną inteligencją lub z innymi graczami.

 3. Goat Simulator GoatZ

  Goat Simulator GoatZ

  Walka o przetrwanie apokalipsy zombie z perspektywy… kozy. Można łatwo tworzyć przedmioty i praktyczną broń oraz odblokować kozy o unikalnych umiejętnościach. W trybie casual można swobodnie zwiedzać świat bez żadnych szczególnych zadań. Gotowym na kozią przygodę polecamy tryb przetrwania, w którym trzeba co 5 minut znaleźć coś do jedzenia.

 4. Crashlands

  Crashlands

  Gra akcji z elementami RPG, w której gracz pomaga międzygalaktycznemu kurierowi przetrwać na obcej planecie i odbudować statek dostawczy. Trzeba przekonać do siebie kosmitów zamieszkujących planetę, wznosić budowle i rozwijać swoje umiejętności. W świecie gry nie brakuje niebezpiecznych drapieżników i innych wyjątkowych elementów otoczenia.

 5. Minecraft: Pocket Edition

  Minecraft: Pocket Edition

  W top 5 gier z otwartym światem nie może zabraknąć Minecrafta. Wersja kieszonkowa niewiele się różni od oryginału na PC (oprócz trochę niesfornego sterowania) i umożliwia odkrywanie losowo generowanych światów i budowanie niesamowitych konstrukcji z prostych bloków. Można wykazać się kreatywnością w trybie kreatywnym lub zapuścić się w głąb kwadratowego świata w trybie przetrwania.

Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać
Najlepsze gry Gacha na Androida, w które musisz zagrać

Gry gacha są w dzisiejszych czasach dość popularne. Te najpopularniejsze mają miliony instalacji, a nawet te mniejsze mają wiernych fanów liczonych w tysiące graczy. Co je łączy, to specyficzny styl rozgrywki – zazwyczaj posiadają oldschoolową, JRPG-ową mechanikę walki …

Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz
Najlepsze gry jak Pokemon GO do zagrania już teraz

Pokémon Go to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych, która obecnie ma ponad miliard pobrań od czasu swojej pierwszej premiery 6 lipca 2014 roku. Nintendo i spółka zależna odpowiedzialna za Pokémon, Game Freak, znana również jako The Pokémon Company, współpracowały z Goog…