5 aplikacji, które nauczą Cię języka obcego

Obrazek 2 wyróżniający dla 5 aplikacji, które nauczą Cię języka obcego

Pamiętacie jeszcze o swoich postanowieniach noworocznych? A może zaczęliście uczyć się angielskiego, ale nauka idzie powoli i nie macie motywacji? Bez względu na to, na jakim etapie nauki jesteście, polecamy 5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych, które przedstawiają materiał do nauki w przemyślany sposób, są wyposażone w bardzo dobrze zaprojektowany system powtórek i gwarantują bezstresowe przyswajanie wiedzy.

Jeśli macie problemy z językami obcymi albo po prostu utknęliście w martwym punkcie i nauka nie sprawia Wam przyjemności, koniecznie sprawdźcie nasze TOP 5 aplikacji do nauki języków obcych. Z nimi nauka staje się zabawą!

  1. Angielski za darmo z Duolingo

    Angielski za darmo z Duolingo

    Duolingo to synonim zupełnie darmowej nauki. Słownictwo jest posegregowane tematycznie i przedstawione w postaci krótkich sesji, podczas których nowe słówka pojawiają się w zdaniach zawierających dotąd poznane słowa, przy czym większość lekcji zawiera omówienie gramatyczne. System powtórek skutecznie wbija słówka do pamięci długotrwałej, a sama aplikacja motywuje do dalszej nauki, nagradzając użytkownika punktami i odznakami. Można także podejść do certyfikatu językowego DuoLingo, honorowanego przez niektóre instytucje.

  2. Memrise: zabawa i nauka gratis

    Memrise: zabawa i nauka gratis

    Pokaźna baza kursów – zarówno oficjalnych kursów Memrise, jak i tworzonych przez użytkowników. Warto zaznaczyć, że to właśnie oficjalne kursy są przemyślane i kompletne (wersja Pro zawiera nagrania wideo z native speakerami) i uzupełnione o zabawne ćwiczenia (użytkownik zostaje wysłany na tajną misję jako szpieg). System powtórek to gwarancja, że każdy, nawet osoby o wybitnie wybiórczej pamięci, nauczą się słówek i wreszcie zaczną mówić w swoim ulubionym języku obcym.

  3. Babbel – Learn Languages

    Babbel – Learn Languages

    Babbel uczy 14 języków, podając treści w łatwych do przyswojenia, 10-15 minutowych sesjach. Tematyka jest dość obszerna: od podstawowych zwrotów i słownictwa potrzebnego na co dzień, aż po podróże i sytuacje biznesowe. Babbel jest wyposażony w narzędzie rozpoznawania mowy oraz system powtórek ułatwiający zapamiętanie słówek na dłużej. Aplikacja jest przeznaczona dla osób, których poziom znajomości danego języka jest zarówno na poziomie podstawowym, jak i dla zaawansowanym.

  4. Ucz się angielskiego z busuu

    Ucz się angielskiego z busuu

    Busuu oferuje naukę 12 języków obcych. Materiał do nauki jest przedstawiony w formie kolejnych lekcji składających się z modułów, takich jak fiszki, quizy, kącik gramatyczny, pisanie i mówienie. Ćwiczenia otwarte są sprawdzane i poprawiane przez native speakerów należących do społeczności Busuu. Niestety wersja darmowa jest dość okrojona i za większość najciekawszych funkcji trzeba zapłacić – np. za dostęp do kursu turystycznego czy trybu nauki offline.

  5. HelloTalk Language Exchange

    HelloTalk Language Exchange

    Hello Talk zamiast lekcji, fiszek i ćwiczeń gramatycznych oferuje swobodną, darmową i nieograniczoną interakcję z native speakerami, a dokładniej – zwyczajnymi osobami, takimi jak my, które także korzystają z Hello Talk. Podczas rozmowy można poprawiać błędy rozmówcy, wymieniać się plikami audio z własną wymową, a nawet szkicować, czy wysyłać zdjęcia i filmy. Ponadto każdy może publikować wpisy na swoim profilu jak w sieci społecznościowej. Hello Talk to świetny sposób na zastosowanie nowo poznanych słów i zwrotów w praktyce.

Jak znaleźć wszystkie pobrane pliki w Telegramie?
Jak znaleźć wszystkie pobrane pliki w Telegramie?

Telegram pomaga ludziom komunikować się, umożliwiając im wysyłanie i odbieranie różnych typów plików, takich jak obrazy, filmy i dokumenty. Czasami użytkownicy mogą się zastanawiać, gdzie te pliki są przechowywane na ich urządzeniach. Jest to szczególnie ważne dla firm korzys…