Najlepsze październikowe gry na Androida, takie jak Monster Super League, Face Up – The Selfie Game

W październiku budowaliśmy sieć uroczych restauracji, łapaliśmy małe stworki, graliśmy ze znajomymi w unowocześnione kalambury, rzucaliśmy długopisem do owoców (także w odsłonie na Halloween) oraz z trudem uchodziliśmy z życiem w najeżonym pułapkami biurze.

Przedstawiamy 5 najciekawszych w październiku gier na urządzenia z systemem Android.

 1. Annie's 5th Avenue

  Annie’s 5th Avenue

  Clicker, w którym zaczynamy od otwarcia małej restauracji przy 5th Avenue i zarządzania nią, aby przyciągać coraz więcej klientów i otwierać nowe lokale. Rozgrywka stawia na zarabianie pieniędzy, a zasady gry są bardzo proste, aby każdy, nawet początkujący gracz, mógł bez problemu cieszyć się własnym biznesem. Postacie, kostiumy i lokacje są urocze i trafiają szczególnie w gusta żeńskiego grona graczy.

 2. Monster Super League

  Monster Super League

  Monster Super League to gra RPG, która zabiera nas na fantastyczną przygodę w świecie Astronomów, stworzeń podobnych do Pokémonów. Mamy do złapania, ewoluowania i trenowania ponad 500 typów stworzeń, które możemy wysyłać na pojedynki odbywające się między graczami przez internet. Stylistyka gry jest  szczegółowa, kolorowa i nawiązuje do japońskiej animacji.

 3. Face Up - The Selfie Game

  Face Up – The Selfie Game

  Gra społecznościowa, w której jedna osoba robi sobie selfie, starając się odegrać jedną z ról (np. zombie, szaleniec, usuwanie makijażu), a druga osoba ma za zadanie odgadnąć, kogo lub co udaje osoba na zdjęciu. Selfie można wzbogacić naklejkami (ich kolekcja poszerza się w miarę udzielania poprawnych odpowiedzi). Selfie można udostępniać na portalach społecznościowych, ale gra działa także w trybie offline, więc jest świetną propozycją na ożywienie każdego spotkania.

 4. Pineapple Pen

  Pineapple Pen

  Rzucamy długopisem w jabłka i ananasy. Gra może wydawać się łatwa, ale w rzeczywistości wymaga umiejętności godnego najwybitniejszego snajpera, ponieważ owoce poruszają się od prawej do lewej strony ekranu z różną prędkością, a jeden chybiony rut oznacza koniec sesji. Oczywiście możemy dowolną liczbę razy zaczynać zabawę od zera, próbując pobić rekord nasz lub naszych znajomych.

 5. Smile Inc.

  Smile Inc.

  Gra zręcznościowa usiana śmiertelnymi pułapkami i zdradzieckimi maszynami, osadzona w biurze, w którym główna postać właśnie została zatrudniona. Po drodze znajdujemy tajemnicze pudełka z ulepszeniami dla postaci i powerupami. Wraz z postępem pojawia się coraz więcej postaci, którymi możemy kierować. Sterowanie opiera się na jednoczesnym wykorzystaniu ekranu dotykowego i akcelerometru.

Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać
Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać

Gry planszowe przeżyły renesans w ciągu ostatniej dekady i nie trzeba dużo kopać w Google Play Store, aby przekonać się, że tak jest również w przypadku planszówek na Androida. Jeśli macie problem z ceną fizycznych planszówek lub po prostu nie macie już miejsca na półce na ko…