Wszystko, co trzeba wiedzieć o Pokemon GO

Na punkcie Pokemon GO niemal natychmiast oszalał cały świat. Na czym polega ta gra? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby w nią zagrać? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie poniżej!

Obrazek dla Wszystko co trzeba wiedzieć o Pokemon GO

Pokemon GO to darmowa gra studia Niantic, wykorzystująca geolokalizację, rzeczywistość rozszerzoną i licznik kroków. Polega głównie na łapaniu Pokemonów, czyli małych potworków, trenowaniu ich i wysyłaniu na walki z Pokemonami innych trenerów (którzy mogą okazać się ludźmi z naszego sąsiedztwa). Pokemony są rozmieszczone w rozmaitych miejscach na całym świecie – może to być muzeum, lotnisko, wieża Eiffla, park miejski, a nawet pomnik, który do tej pory był przez nas obojętnie mijany na naszej drodze do pracy.

Gra wymaga połączenia z internetem, umożliwia robienie zakupów w aplikacji oraz jest kompatybilna z urządzeniami z co najmniej 2 GB pamięci RAM i systemem Android w wersji 4.4.

Gra ma nas zachęcić do wyjścia z domu, a co za tym idzie – odkrywania bliższej i dalszej okolicy oraz do zmiany trybu życia na bardziej aktywny. Choć jest to inicjatywa godna pochwały, konieczne jest zachowanie ostrożności, ponieważ grając w Pokemon GO, poruszamy się po prawdziwym świecie, pełnym prawdziwych niebezpieczeństw, takich jak ruchliwe ulice, złodzieje, a także nieświadomi „obecności” pokemonów inni przechodnie. Dlatego zawsze pamiętajmy, aby często podnosić wzrok znad ekranu smartfona czy tabletu, żeby kontrolować to, co dzieje się wokół nas.

Zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek i płeć, do wspólnej zabawy w łapanie sympatycznych stworków.

Złapmy je wszystkie!

Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać
Najlepsze gry planszowe na Androida, które trzeba pobrać

Gry planszowe przeżyły renesans w ciągu ostatniej dekady i nie trzeba dużo kopać w Google Play Store, aby przekonać się, że tak jest również w przypadku planszówek na Androida. Jeśli macie problem z ceną fizycznych planszówek lub po prostu nie macie już miejsca na półce na ko…