Najlepsze aplikacje na Androida i gadżety przydatne podczas podróży

Jeśli planujecie wakacyjny wyjazd lub często podróżujecie zarówno służbowo, jak i prywatnie, koniecznie zaopatrzcie się w aplikacje i gadżety, które ułatwią każdą nawet najdłuższą trasę. Proponujemy nawigację idealną na dalekie trasy, wiarygodną aplikację pogodową, bazę noclegów oraz dwa gadżety, które zadbają o bezproblemowy przebieg podróży.

Przygotujcie się do wyjazdu, zapoznając się z poniższymi aplikacjami i gadżetami dla każdego podróżującego z urządzeniem z Androidem.

 1. Waze Social GPS Maps & Traffic

  Waze Social GPS Maps & Traffic

  Waze to niezastąpione narzędzie podczas dalekich podróży automatycznie wyznaczające i modyfikujące trasę w zależności od aktualnych warunków na drogach. Użytkownicy aplikacji mają możliwość ostrzeżenia innych o napotkanych korkach, wypadkach i innych utrudnieniach na drogach. Ponadto można sprawdzić lokalizację najbliższej stacji benzynowej oraz cenę paliwa, a także sprawdzić szacowany czas dojazdu na miejsce (swój i znajomych).

 2. 1Weather: Pogoda

  1Weather: Pogoda

  Aplikacja pogodowa podająca prognozę godzinową oraz na następne 7 dni. Oferuje bardzo przydatną w podróży funkcję automatycznego śledzenia lokalizacji. Posiada elegancki interfejs i dynamicznie dopasowuje tło do aktualnych warunków pogodowych. Przedstawia najważniejsze dane, takie jak temperatura, opady deszczu, siła wiatru, ciśnienie atmosferyczne itp. Do dyspozycji otrzymujemy kilka wariantów widżetów i powiadomienie na pasku.

 3. Booking.com: 600 000+ hoteli

  Booking.com: 600 000+ hoteli

  Baza z hotelami i innymi noclegami ze szczegółowymi opisami i opiniami użytkowników. Pozwala m.in. wyszukać nocleg w pobliżu danej lokalizacji, posortować i filtrować wyniki, sprawdzić lokalizację noclegu na mapie, dodać obiekty do listy życzeń oraz skorzystać z potwierdzenia rezerwacji offline (bez konieczności drukowania). Z aplikacji można korzystać, logując się na konto lub wpisując numer rezerwacji i kod PIN otrzymane w potwierdzeniu.

 4. Powerbank

   powerbank-fresh-n-rebel-6000mah-indigo
  Powerbank to przenośna ładowarka, dzięki której można naładować telefon, tablet lub inne urządzenie mobilne nawet w lesie, na plaży lub w innym miejscu, w którym nie ma prądu. Jest to małe urządzenie, dostępne w rozmaitej stylistyce i kolorach. Cena modelu ze średniej półki to ok. 60-100 zł (zależy od pojemności baterii i jakości materiałów wykorzystanych do produkcji). Aby móc skorzystać z powerbanku, przed wyjazdem trzeba go naładować tak samo, jak telefon czy tablet.

 5. Uchwyt do telefonu lub tabletu

   ae570007febf02911a767cbfd87e3006
  Podczas podróży należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a szczególnie jeśli prowadzimy samochód, dlatego warto zaopatrzyć się w uchwyt do telefonu/tabletu. Stanowi on nieocenioną pomoc, podczas korzystania z takich aplikacji jak Waze czy Mapy Google, które udzielają głosowych wskazówek dojazdu. Najtańszy uniwersalny uchwyt, czyli taki, do którego zamontujemy telefon lub tablet z ekranem o dowolnej przekątnej, można kupić już za 20-30 zł, co stanowi naprawdę niewielką cenę za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie jazdy.
Jak zdobyć obserwujących i lajki na Tik Toku
Jak zdobyć obserwujących i lajki na Tik Toku

Uzyskanie popularności nie zawsze jest łatwe. Można tworzyć ciekawe treści, rozwijać nowe pomysły i angażować się w promocję, ale wszystkie wysiłki będą bezowocne, jeśli nie trafi się w odpowiednią niszę. W tym przypadku można po prostu stracić zainteresowanie – w takie…

Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram
Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil Instagram

Czy używacie Instagrama tylko do celów osobistych, aby pokazać swoim przyjaciołom i rodzinie najciekawsze zdjęcia, czy jako strategie biznesową – to prawdopodobnie chcecie, aby Wasze posty były oglądane przez jak najwięcej osób. Wiedząc, kto Was obserwuje i sprawdza kon…