Instalowanie aplikacji na karcie SD

Domyślnie wszystkie aplikacje i gry instalowane są w pamięci wewnętrznej urządzenia z systemem Android. Jednak istnieje sposób, aby zmienić domyślną lokalizację na kartę SD i to bez konieczności rootowania urządzenia.

Jeśli chcesz zacząć instalować aplikacje na karcie SD, skorzystaj z poniższego poradnika.

4580058581_11bf83ed48_z

1. Włącz debugowanie USB. Dzięki temu będzie można zmieniać ustawienia urządzenia z poziomu komputera.

Otwórz UstawieniaOpcje programistyczne i zaznacz opcję Debugowanie USB.

Uwaga: Jeśli w ustawieniach nie widzisz zakładki Opcje programistyczne, otwórz Ustawienia → Informacje o telefonie i kliknij kilka razy w Numer Kompilacji, aż wyświetlony zostanie komunikat „W porządku, już jesteś programistą”.

2. Pobierz i zainstaluj na komputerze Google Android SDK oraz Oracle Java JDK. Po zakończeniu instalacji uruchom Android SDK i z menu wybierz Configure SDK Manager.

3. Podłącz do komputera swoje urządzenie przez USB.

4. W Android SDK odnajdź pakiet narzędzi Android SDK Platform-tools i zainstaluj go.

5. Otwórz folder android-sdk\platform-tools. Prawdopodobnie znajdziesz go tutaj: C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools lub tutaj: C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools.

6. Przytrzymując Shift, kliknij prawym przyciskiem i wybierz „Otwórz okno polecenia tutaj”.

7. W wierszu poleceń wpisz komendę: adb devices. Twoje urządzenie mobilne z Androidem powinno znajdować się na liście.

8. Wpisz komendę: adb shell pm setInstallLocation 2.

Wskazówka: Jeśli chcesz wrócić do domyślnych ustawień, czyli do instalowania aplikacji bezpośrednio w pamięci urządzenia, możesz to zrobić, wpisując komendę:  adb shell pm setInstallLocation 0

Gotowe! Już nie musisz odinstalowywać swoich ulubionych aplikacji, żeby móc cieszyć się większą ilością pamięci wewnętrznej.

Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp
Jak używać filtrów i tła w rozmowach wideo WhatsApp

WhatsApp ogłosił nowe narzędzia i efekty dla połączeń wideo. Platforma komunikacyjna umożliwia teraz dodawanie filtrów AR i tła do połączeń wideo, podobnie jak między innymi Google Meet i Zoom. WhatsApp twierdzi, że te nowe dodatki nadadzą rozmowom wideo osobisty charakter, z…

Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku
Jak dodawać napisy na TikToku, krok po kroku

Użytkownicy mogą szybko i wygodnie generować napisy do filmów TikTok. Dzięki napisom Tiktok prawie każdy może oglądać polecane filmy, niezależnie od możliwości audio. Mając to na uwadze, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego warto i jak dodać automatyczne napisy TikTok do własnych…