Jak zwolnić miejsce na smartfonie lub tablecie z Androidem

Screen Shot 2015-11-10 at 10.19.19Prędzej czy później nadejdzie moment, w którym na Twoim smartfonie lub tablecie z systemem Android zabraknie miejsca na nowe aplikacje i zdjęcia. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ istnieje kilka sposobów na to, aby odzyskać miejsce w pamięci i móc nadal swobodnie korzystać z urządzenia.

Poniżej przedstawiamy kilka sprytnych sposobów na zwolnienie miejsca w pamięci urządzenia z systemem Android.

Karta MicroSD

Najłatwiejszy i najbardziej oczywisty sposób to zakup pamięci zewnętrznej w postaci karty microSD. Większość współczesnych urządzeń posiada wejście na mini kartę pamięci, na której użytkownik może przechowywać swoje zdjęcia, filmy, muzykę oraz niektóre aplikacje. Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź rodzaj karty obsługiwanej przez Twoje urządzenie. Tańsze urządzenia na ogół obsługują karty o pojemności do 32GB, podczas dy te droższe obsługują nawet do 128GB zewnętrznej pamięci.

Niepotrzebne aplikacje

W większości przypadków nie ma potrzeby kupować dodatkowej pamięci. Zamiast tego wystarczy trochę posprzątać – usunąć gry, w które już od dawna nie grasz oraz aplikacje, z których już nie korzystasz, a jeśli za jakiś czas okaże się, że któraś z aplikacji jest Ci znów potrzebna, bez po prostu zainstalujesz ją ponownie>

Pamięć podręcznaAplikacje przechowują w Twoim urządzeniu różne dane w pamięci podręcznej, co zwiększa zajmowaną przez nie całkowitą ilość miejsca. Warto od czasu do czasu poświęcić chwilę i usunąć niepotrzebne dane, ponieważ można w ten sposób odzyskać trochę megabajtów pamięci, bez konieczności odinstalowywania aplikacji.

Wbudowany menedżer dysku

Kiedy nie wiesz, które dane zajmują najwięcej miejsca w pamięci Twojego urządzenia, z pomocą przychodzi wbudowany menedżer dysku. Dzięki niemu łatwo sprawdzisz, ile pamięci zajmują zainstalowane aplikacje, a ile zdjęcia, filmy czy muzyka. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, możesz zainstalować, np.  aplikację ASTRO File Manager, która pomoże Ci dowiedzieć się, ile miejsca jest zajęte przez konkretny plik.

Przechowywanie danych w chmurze

Zamiast kupować pamięć zewnętrzną, rozważ przeniesienie danych do chmury. Serwisy, takie jak Dropbox, Copy or Google Drive automatycznie kopiują Twoje pliki, kiedy jesteś online, dzięki czemu nie musisz pamiętać o robieniu ręcznej kopii zapasowej. Po przesłaniu plików do chmury, możesz je usunąć z pamięci urządzenia i tym samym zwolnić miejsce. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że aby mieć dostęp do swoich plików, musisz mieć połączenie z internetem.

Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu
Jak edytować Instagram Story po opublikowaniu

Instagram stał się dla wielu apką niezastąpioną, z której korzysta się codziennie nie tylko dla przyjemności, ale także samopromocji czy nawet zarabiania. Ta platforma umożliwia użytkownikom dzielenie się swoim życiem poprzez zdjęcia, krótkie filmy i historie. Insta Stories t…